Старозагорската опера въвежда т.нар. зелен билет за зрителите си. Всеки, когато закупува билет от касата на операта, ще може да избере дали да го получи в електронен формат на своя имейл или на хартиен носител.
„С тази стъпка се опитваме да бъдем по-отговорни към природата, без да отнемаме избора на нашата публика“, казват от операта. И допълват, че хартиените билети ще останат валидни и ще продължат да се издават. „Ще се радваме все повече от вас да избират зеления билет – малък жест, който може да допринесе много. Благодарим ви, че заедно правим културата по-модерна и по-щадяща българските гори“, посочват от културната институция.
Припомняме, че по случай Международния ден на жената – 8 март, Старозагорската опера предложи 30 процента отстъпка на билетите, закупени онлайн. Предложението е валидно до 13 март и важи за спектаклите през март.









