Режим на водата е въведен от днес в Тетевен със заповед на кмета д-р Мадлена Бояджиева. Съобщението на “ВиК АД – Ловеч – Производствено поделение Тетевен” е публикувано на сайта на водоснабдителното дружество. Причината е продължителното засушаване и силното намаляване на дебита на водоизточниците.
Водата ще бъде спирана от 22:30 до 6:00 ч. през нощта и от 12:30 до 17:00 ч. през деня.
Освен това се въвеждат ограничениявъв водоползванетоза питейно-битови нужди, както и забрана за поливане на зелени площи, миене на балкони, улици и автомобили с питейна вода.
Преди около половин месец беше въведен режим на водата в още един общински център в областта – Ябланица. Десетки села в Ловешка община също са на режим заради засушаването.









