Британската кралица Елизабет II пропусна по здравословни причини церемонията по повод деня в памет на жертвите на войните, предадоха световните агенции, като се позоваха на съобщение на Бъкингамския дворец.
В него се казва, че кралицата е разочарована, че ще пропуска събитието в Лондон. Очакваше се, че това ще бъде първата публична проява на 95-годишната Елизабет, след като тя анулира поредица от участия в събития в последните седмици по препоръка на лекар и дори прекара една нощ в болница миналия месец за изследвания.
Причината, поради която Елизабет II ще пропусна днешното събитие, са болки в гърба, причинени от разтежение.









