Българските ученици спечелиха 4 медала на Международната олимпиада по астрономия и астрофизика (IOАА), която се проведе в Индия. Отборът се завръща с три златни и едно сребърно отличие, както и с една почетна грамота. До момента това е най-доброто представяне на България в състезанието, съобщават от Министерството на образованието и науката.
В олимпиадата тази година участваха над 280 ученици от 63 държави.
Златните медали бяха завоювани от Светослав Арабов (9 клас, МГ, Варна), Елена Йорданова (11 клас, МГ, Русе) и Петър Попов (11 клас, ПМГ, Гоце Делчев). Сребърното отличие грабна Лора Лукманова (12 клас, СМГ). Почетната грамота е за Атанас Митрев (11 клас, ЕГ, Кърджали).
Ръководители на отбора са Никола Каравасилев и Стефан Иванов от Съюза на астрономите в България.









