Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
сряда, 8 юли, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

България е №1 в ЕС по златни медали на глава от населението

Vivacom продължава своята подкрепа към Сдружението на олимпийските отбори по природни науки и през 2028 г. с дарение от 30 000 евро

Kmeta.bg от Kmeta.bg
юни 18, 2026
в България
Време за четене: ~ 1 мин.
8 0
0
1 d40186db
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

България е на първо място в ЕС по златни медали на глава от населението. По време на традиционната „Олимпийска закуска“ с олимпийци, ръководители на националните отбори, партньори и медии, Vivacom обяви, че продължава своята подкрепа към тях и през 2028 г. Компанията дарява 58 675 лв. | 30 000 евро на Сдружението на олимпийските отбори по природни науки в България (СООПН). С това дарение общата подкрепа за талантите на България от Vivacom възлиза общо на 316 844 лв. | 162 000 евро.

Vivacom подкрепя Сдружението в подготовката и участието на националните отбори в международни олимпиади по природни науки. Освен с финансова подкрепа от 2020 г. Vivacom е и технологичен и логистичен партньор на Сдружението като предоставя устройства, зали и мобилни услуги за подготовката на талантите за предстоящите състезания.

2 e9b1d376„Когато български ученици се нареждат сред най-добрите в света, това е успех не само за тях, но и за цялото общество. Искрено вярвам, че тези млади хора заслужават подкрепата ни, защото те са нашето бъдеще – те са следващите учители, лекари, инженери. Затова от 2020 година заставаме зад олимпийските отбори по природни науки, защото подкрепата за знанието и талантите е една от най-ценните инвестиции, които можем да направим за бъдещето на България“, каза Асен Великов, главен изпълнителен директор на Vivacom.

Акцент по време на събитието бяха постиженията на олимпийците през 2025 г. Българските ученици са спечелили общо 39 медала от международни олимпиади, от които 8 златни. Българският отбор по информатика зае четвърто място в света с два златни и два сребърни медала, по лингвистика страната ни спечели две златни отличия с абсолютно първо и второ място в света, а по астрономия и астрофизика българските ученици завоюваха три златни медала. Заедно с останалите европейски, балкански, младежки и момичешки олимпиади, общо завоюваните медали за годината са 97 – 15 златни, 40 сребърни и 42 бронзови.

„Олимпийското сдружение ще продължи да споделя цифри и истории от олимпиадите, в които идват светли умове и излизат авторите на бъдещето — в науката, бизнеса, неправителствения сектор, политиката… Нека не приемаме за даденост тази магия. Нека я уважаваме, подкрепяме и разказваме. Заедно. Защото, когато България подкрепя най-умните си деца, България става по-голяма от границите си, а светът става по-добър. Медалите не са краят на пътя. Те са началото“, каза Елена Маринова, член на УС на Сдружение на олимпийските отбори по природни науки.

По време на събитието бяха представени и данни за историческите постижения на България в международните олимпиади по науки. Страната ни е основала три международни олимпиади – по информатика, лингвистика и изкуствен интелект. Международната олимпиада по изкуствен интелект, създадена по българска инициатива през 2024 г., днес е най-бързо развиващата се международна научна олимпиада в света, с участници от над 100 държави. Освен това, за последните три години новините в българските медии, свързани с олимпийците по науки, са се увеличили почти 3 пъти. От близо 550 публикации през 2023 г., през 955 статии през 2024 г., отразяването на олимпийските постижения в традиционни и онлайн медии достигат 1350 през 2025 г.

 

Тагове: Vivacomзлатни медализлатомедалиолимпиада
Предишна Статия

A to JazZ се електрифицира с екологична енергия

Следваща Статия

Несебър събира най-добрите танцьори от 10 държави

Свързани Статии

Променят движението заради ремонт на столичния “Патриарх Евтимий”
България

Планират нов довеждащ водопровод за Плевен и Ловеч

юли 8, 2026
111
Играта на Vivacom “Кало Змея: Гръм & Run” e номер 1 за България в Google Play и App Store
България

Играта на Vivacom “Кало Змея: Гръм & Run” e номер 1 за България в Google Play и App Store

юли 7, 2026
239
Общините с нови предложения за управление на отпадъците от опаковки
България

Промени в закон отразяват новото райониране на страната

юли 7, 2026
135
Празник е! Жените не работят, пекат питки за здраве
България

Празник е! Жените не работят, пекат питки за здраве

юли 7, 2026
1.2k
До 75% отстъпка за избрани смартфони Samsung, Motorola, HONOR и Google Pixel във Vivacom
България

До 75% отстъпка за избрани смартфони Samsung, Motorola, HONOR и Google Pixel във Vivacom

юли 6, 2026
666
Бургас, Варна, Пловдив и София изпратиха своите предложения за домакинство на Евровизия 2027
България

Бургас, Варна, Пловдив и София изпратиха своите предложения за домакинство на Евровизия 2027

юли 6, 2026
116
Следваща Статия
9612 8109263 119421383 bigjpg

Несебър събира най-добрите танцьори от 10 държави

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Allianz съкращава 1800 служители в цяла Европа

Allianz съкращава 1800 служители в цяла Европа

юли 8, 2026
Starbucks „активно преоценява“ целта си за климата до 2030 г.

Starbucks „активно преоценява“ целта си за климата до 2030 г.

юли 8, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO