Временен безлихвен заем в размер на близо 93 млн. евро ще получи Министерството на транспорта, за да обезпечи доставката на 23-те нови електрически мотрисни влака „Алстом“. Това става ясно от публикувания проектобюджет за 2026 г. Парите ще дойдат от Националния фонд към финансовото министерство, където са средствата от Европейския съюз.
Припомняме, че само преди седмица транспортният министър Георги Пеев изказа сериозни притеснения…
Съдържанието е извлечено от външен източник. Можете да прочетете пълния текст на новината ТУК .









