От днес (29 март) учениците, които все още се обучават онлайн заради отказ да се тестват веднъж седмично за COVID-19, трябва да се върнат в клас, тъй като от тази дата отпада изследването за вируса в училищата.
Остават в сила другите предпазни мерки като носенето на маска в коридорите и общите помещения за децата от I до IV клас, както и навсякъде за по-големите ученици и за учителите, спазването на дистанция, дезинфекцията и проветряването.
От отмяната на тестването до края на извънредната епидемична обстановка до 31 март 2022 г. онлайн обучението ще бъде възможно само за учениците, които имат писмено разрешение за това.









