Жители на Копривщица блокираха Подбалканския път при разклона за града. Те настояват да бъде подменена водопреносната мрежа в централната част. Кметът Бойка Дюлгярова обясни пред БНР, че ВиК-мрежата е от 1965 година: “Мръсният канал тече по улиците на Копривщица, а ежедневните аварии на ВиК са по няколко на ден, копаят се калдаръмените улици, всичко е като лунен пейзаж.”
В началото на седмицата Върховната административна прокуратура ангажира служебния министър на регионалното развитие Виолета Комитова да предприеме действия по проблема с водопровода и канализацията в Копривщица. Протест на хората там затвори за два часа Подбалканския път на 22 септември.









