Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
сряда, 24 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

В Стара Загора събират опасни отпадъци два дни

Kmeta.bg от Kmeta.bg
май 19, 2021
в Стара Загора
Време за четене: ~ 1 мин.
17 0
0
Снимка: Община Стара Загора
19
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

За четвърта поредна година Община Стара Загора и фирма „БалБок Инженеринг” АД организират кампания за разделно събиране на опасни отпадъци от домакинствата.

Два дни ще продължи приемането на отпадъците с опасни свойства – на 21 май (петък) от 10.00 часа до 16.00 часа, на паркинга на парк „Артилерийски” (от страната на ул. „Одринска епопея”), както и на 22 май (събота), от 10.00 часа до 16.00 часа, на паркинга на парк „Зеления клин”,

В мобилните пунктове гражданите могат да предават: лекарства с изтекъл срок на годност; живак, живачни термометри и други уреди, съдържащи живак; лакове и бояджийски материали, разтворители; остатъци от строителна химия – лепила, пяна, силикон и др.; домакински препарати / битова химия; фотографски материали; киселини / основи; мастила; празни опаковки, обозначени със символите за опасност; препарати за растителна защита и борба с вредители. Опасните отпадъци се приемат безвъзмездно.

Включването на всички тях в общия поток влияе отрицателно върху здравето на хората, замърсява околната среда и нарушава нормалната експлоатация на депата и системите за оползотворяване на отпадъци. Събирането на опасни битови отпадъци е част от реализация на ангажимента, който общината има в изпълнение изискванията на Закона за управление на отпадъците, както и на политиката за насърчаване на устойчивото развитие.

Община Стара Загора призовава гражданите да се включат в кампанията за предаване на опасни отпадъци от домакинствата.

По време на кампанията „БалБок Инженеринг” АД ще представи иновативна мобилна лаборатория и ще бъдат направени демонстрации за идентифициране на опасни отпадъци с неизвестен състав и произход. Кампанията ще се проведе при спазване на всички противоепидемични мерки, свързани с предотвратяване разпространението на COVID – 19.

Община Стара Загора призовава гражданите да проявят отговорно отношение към здравето си и околната среда, като се включат в кампанията за предаване на опасни отпадъци от домакинствата.

Кампанията ще се проведе при спазване на всички противоепидемични мерки, свързани с предотвратяване разпространението на COVID – 19.

 

Тагове: домакинстваздравекоронавируслабораториямеркимобилен пунктОбщина Стара Загораопасни отпадъци
Предишна Статия

13 нови заместник-министри са назначени в 7 министерства

Следваща Статия

Новините на деня: Смениха всички областни управители. Ангел Кунчев също си отива

Свързани Статии

Кметът на Стара Загора награди млади родолюбци с пътуване до значим исторически обект
Стара Загора

Кметът на Стара Загора награди млади родолюбци с пътуване до значим исторически обект

юни 20, 2026
1.5k
Йога с кученца събира малки и големи в Стара Загора
Стара Загора

Йога с кученца събира малки и големи в Стара Загора

юни 13, 2026
105
Стара Загора и Тракийският университет събират над 20 компании и студенти на кариерния форум “Business Open Day”
Стара Загора

Стара Загора и Тракийският университет събират над 20 компании и студенти на кариерния форум “Business Open Day”

юни 9, 2026
110
Стара Загора е осма в класацията на големи градове, приятели на бизнеса
Стара Загора

Паркирането, тротинетките и тютюнопушенето около училищата – сред най-често установените нарушения в Стара Загора

юни 8, 2026
117
Стара Загора и Финландия обсъдиха възможности за сътрудничество в условията на зелен преход
Стара Загора

Стара Загора и Финландия обсъдиха възможности за сътрудничество в условията на зелен преход

юни 6, 2026
140
Франко Неро засади липа, откри своя звезда в Стара Загора и обяви: “Има още много филми, в които ще участвам”
Стара Загора

Франко Неро засади липа, откри своя звезда в Стара Загора и обяви: “Има още много филми, в които ще участвам”

юни 3, 2026
131
Следваща Статия
Новините на деня

Новините на деня: Смениха всички областни управители. Ангел Кунчев също си отива

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Amazon връща повече вода на общностите в Индия, отколкото консумира

Amazon връща повече вода на общностите в Индия, отколкото консумира

юни 24, 2026
Вечерни новини: Бюджет 2026 с близо 6% дефицит; Винетките поскъпват с 30%

Вечерни новини: Бюджет 2026 с близо 6% дефицит; Винетките поскъпват с 30%

юни 24, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO