Бонус от 500 евро за всеки ваксиниран служител. Това обявиха големи производствени компании в Гърция, съобщи БНР.
Близо 40% от населението в страната е ваксинирано, но интересът е слаб.
Духовници и кметове също агитират хората да се имунизират.
Министерството на здравеопазването осигурява мобилни екипи, които са в готовност да пристигнат и в най-отдалечените краища на страната, за да слагат ваксини. Кметовете също се включиха в мащабната кампания.
На проповеди в храма свещениците призовават хората да се ваксинират, като предприеха и обиколки „от врата на врата“, убеждавайки ги в ползите от ваксините.
Лекарите от Съвета за контрол на коронавируса настояват да се върнат маските на открито и да се забрани ползването на градския транспорт от неваксинирани.









