Общинският кризисен щаб на Силистра, в съответствие със заповедта на Министерството на здравеопазването от 30 март, взе решение да останат затворени детските градини и детските ясли на територията на община Силистра и след 4 април 2021 г.
Мярката е продиктувана от високия процент на боледуващи от COVID-19 в общината. Сериозен е броят на карантинирани сред работещите в детските заведения- педагогически и непедагогически персонал. Решението има превантивен характер, съответства с противоепидемичните мерки в страната и е на база на проведено обследване на ситуацията в Силистра, както и съгласувано с РЗИ- Силистра.
Възможността детските ясли и градини отново да заработят зависи от наличието на здрави детски учители, педагози, обслужващ персонал и по- висок брой желаещи родители да заведат децата си на градина и ясла.









