Фонтанът в центъра на Градска градина да бъде възстановен и отново да функционира. Това е желанието на ръководството на община Дупница. Едно от любимите места на дупничани за отдих се ремонтира от миналата седмица, когато започнаха възстановителни работи по детската площадка, а днес от отдел “Строителство” се захванаха и с чешмата, и с фонтана.
“Не е работил от 15 години, а вероятно и повече. Има проблем, който смятаме, че установихме и в момента колегите работят, за да се възстанови водоподаването и оттичането. Не мога да се ангажирам с конкретен срок, но ще направим каквото е необходимо. От днес започва възстановяването и на осветлението на стълбищния подход от Дом на техниката към Градска градина”, коментира кметът Методи Чимев.









