Емблематичният площад “Сан Марко” във Венеция е под вода. Ако искате да се разходите сега ще са ви нужни гумени ботуши. А за туристите на високи токчета има изградени специални пешеходни рампи.
Това не е необичайна гледка за красивия италиански град.

Есенните дъждове вдигнаха нивото на водата с над 90 см. Но това не е достатъчно да бъде задействана новоизградената система от бариери за задържане на високите приливни води.

Миналата година по това време площадът отново под вода заради лошите метеорологични условия. Тогава, подобно на това, което се случва сега там, приливната вълна наводни площад „Сан Марко” и пода на едноименната катедрална църква, както и тротоарите по протежение на някои канали.

Снимки: Screenshot bTV









