Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
сряда, 15 юли, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Етрополе ще има лятно кино

Изграждането му започна на мястото на старото читалище

Kmeta.bg от Kmeta.bg
септември 27, 2022
в Етрополе
Време за четене: ~ 1 мин.
23 0
0
Снимки: Община Етрополе

Снимки: Община Етрополе

27
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Жителите на Етрополе ще се радват на нова придобивка – лятно кино. С тържествен водосвет и символична първа копка бе поставено началото на проекта за изграждане на обекта, съобщават от общината. Инвеститор е “Елаците-Мед” АД, а проектант и строител – други две компании от Група ГЕОТЕХМИН – “Геопроект” ЕООД и “Геострой” АД.

„Преди години водех екипа, който премахна опасното съоръжение от площадката. Днес съм част от екипа, който осъществява първа копка за новия комплекс“, каза инж. Владимир Александров, зам.-директор на Рудодобивен комплекс. Той представи проекта, който ще се състои от нова сграда с открита зала за прожекции, кафе-сладкарница с външна част и маси на открито, санитарни помещения. Лятното кино ще разполага с екран за прожекции с размери 12 х 5 м, а местата за зрителите са разположени в амфитеатрална част, състояща се от 8 реда със 160 места за сядане. Към сградата ще бъде изградена и детска площадка.

„Предвидени са 17 паркоместа, както и 16 места за паркиране на велосипеди“, каза инж. Александров. И допълни: „Комплексът ще допринесе за още по-красивия градски облик на Етрополе. Територията на лятното кино ще бъде озеленена с подходящи дървесни видове, декоративни храсти и цветя“.

„Това събитие е историческо, защото поколения етрополци чакат реализацията на този проект. Не съм бил роден, когато е изгоряло старото кино. Благодаря на инвеститорите и най-вече на проф. дтн инж. Цоло Вутов, управител на “Геотехмин” ООД, за решението да стартира проекта. Благодаря от свое име и от името на гражданите на Етрополе – каза председателят на Общинския съвет г-н Марин Маринов и допълни: – “По-възрастните сигурно си спомнят, че на това място е било старото читалище в града ни. То е било изградено с дарения и се радвам, че отново дарители – хора, които инвестират не публични, а частни средства, ще направят нещо хубаво за нашия град. Винаги сме били възрожденци, винаги сме разчитали на една богата духовност. Щастлив съм, че възрожденският дух е жив в хора като проф. Вутов, които инвестират своите средства в духовното развитие на хората“.

На събитието присъстваха кметът на Етрополе Димитър Димитров, председателят на ОбС Марин Маринов, зам.-кметовете Станка Димитрова и Росица Христова, представители на културни и образователни институции и много видни граждани. От страна на инвеститора “Елаците-Мед” сред присъстващите бяха инж. Стоил Димитров, генерален директор „Производство“, инж. Ивайло Николов, директор Рудодобивен комплекс, гр. Етрополе и директори. Геопроект бе представляван от управителя Владислав Трашлиев, а Геострой – от главния инженер Цветослав Петков. Присъстваха директори и служители на Геотехмин.

На събитието специален гост бе и голямата общественичка и голям радетел за изграждането на лятното кино Иванка Гръбчева. „След запалването на читалището, за което са събирали пари стотинка по стотинка, и то беше много оригинално и красиво, сега се поставя началото на една много важна просветна точка. Сега съм на 93 г. и ще се радвам да се видим отново всички заедно тук и при откриването на лятното кино. Всичко това го дължим на проф. Цоло Вутов и искрено му благодаря, че с благородните си действия все така се грижи за гражданите на Етрополе“, каза тя.

С тържествен водосвет отец Емил Якимов от Етрополския манастир даде благословия за изграждането на лятното кино, а инж. Владимир Александров и инж. Цветослав Петков започнаха символично началото на строителните дейности. По традиция те счупиха бутилка шампанско и плиснаха менче с вода, за да е успешна работата на строителите.

Етрополе лятно кино копка2

Тагове: Етрополелятно кино
Предишна Статия

Кметът на Ловеч: Обгазяването с амоняк е всеки ден, понякога трудно се диша

Следваща Статия

Проф. Пантев: Конкурсът е от огромно значение, кметовете нямат много права

Свързани Статии

Кметът на Етрополе кани на среща ръководството на ВиК и гражданите
Етрополе

Кметът на Етрополе кани на среща ръководството на ВиК и гражданите

юли 14, 2026
104
Етрополе с апел срещу вандализма
Етрополе

Етрополе с апел срещу вандализма

юли 10, 2026
105
Нов шанс за майчинство: София допуска до инвитро програмата си и жени без партньор
Етрополе

Безплатни профилактични прегледи и консултации с инвитро специалист в Етрополе

юли 6, 2026
120
Етрополе продължава подкрепата за най-нуждаещите се и подсигурява безплатен топъл обяд
Етрополе

Етрополе продължава подкрепата за най-нуждаещите се и подсигурява безплатен топъл обяд

юли 3, 2026
107
Хиляди жители аплодираха първото изпълнение на химна на Етрополе в навечерието на празника на града
Етрополе

Хиляди жители аплодираха първото изпълнение на химна на Етрополе в навечерието на празника на града

юни 29, 2026
142
Две филмови премиери под звездите развълнуваха Етрополе
Етрополе

Две филмови премиери под звездите развълнуваха Етрополе

юни 28, 2026
111
Следваща Статия
Проф. Андрей Пантев беше сред най-ярките оратори в парламента

Проф. Пантев: Конкурсът е от огромно значение, кметовете нямат много права

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Вечерни новини: Застрахователи с най-високо доверие в България; Моментна скорост ще се следи с тол камери

Вечерни новини: Застрахователи с най-високо доверие в България; Моментна скорост ще се следи с тол камери

юли 14, 2026
2.8 млрд. евро на терена: Франция и Испания в най-скъпия полуфинал на Мондиал

2.8 млрд. евро на терена: Франция и Испания в най-скъпия полуфинал на Мондиал

юли 14, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO