Започна дентален скрининг за децата от подготвителните групи в ДГ „Звънче“, ДГ „Еделвайс“ и ДГ „Слънчице“, организиран от община Етрополе и Клуб „Спорт и здраве“. Безплатните профилактични дентални прегледи бяха извършени от д-р Павлина Патаринска, която управлява собствена ортодонтска клиника в София, специализирана ортодонтска клиника в Белгия, а също така е ортодонт и мениджър на ортодонтска клиника Нидерландия, като към нея се присъединиха отново д-р Христина Спасова, д-р Поля Павлова, д-р Пенка Михайлова и медицинските сестри Цветина Дончева и Диана Григорова.
Кметът на Етрополе инж. Владимир Александров връчи благодарствени адреси и цветя на екипа стоматолози: „Винаги съм казвал, че във всяко едно семейство здравната култура трябва да е водеща. Тя трябва да е и една от основните задачи на кмета, освен културния календар трябва да има и здравен такъв във всяка една община. Благодаря на д-р Патаринска и всички вас, за това, че се грижите за децата на Етрополе“-допълни той.
Денталните специалисти зарадваха децата с подаръци от Феята на зъбките и специална кутия за зъбчета.
Почти 100 деца се очаква да бъдат прегледани по време на денталния скрининг. Всеки родител ще получи картон със зъбния статус на детето, за да може при нужда да бъдат предприети нужните мерки за лечението му. На по късен етап резултатите ще бъдат обобщени от денталните специалисти.









