В Царево предстои да бъде изградена лаборатория за изследване на манов мед. Проектът е съвместен със Софийския университет. “Това е важна стъпка за опазването и популяризирането на един от най-ценните ни местни продукти, както и за подкрепа на науката, пчеларите и традициите в региона”, обясняват от общината.
Царево продължава да развива идеи, които свързват природата, знанието и бъдещето. Вече се обсъждат възможностите за производство на лечебни и други продукти от мановия мед. “Фестивалът на мановия мед и труда на неговите организатори дава своите плодове – имаме защитено наименование за произход. Надграждаме чрез сътрудничества”, споделя кметът Марин Киров.









