Инициативен комитет от учени и общественици предлага на мястото на Паметника на съветската армия в Княжеската градина в София да бъде изграден монумент на хан Аспарух. Аргументите представи председателят на инициативния комитет акад. Георги Марков. “В момента там е като строителен обект, буренясало е, има храсталаци. На мястото на бившия паметник на Червената армия трябва да изградим паметник на хан Аспарух. Хан Аспарух е създател на Дунавска България и ние живеем благодарение на него все още тук”, убеден е академикът.
В инициативния комитет участват още писателят акад. Владимир Зарев, певицата Диана Дафова, архитект Петър Диков и проф. Петър Берон.









