Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
сряда, 24 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

И личните лекари ще изписват безплатни лекарства за ковид

1200 лв. за медиците на първа линия от следващия месец

Kmeta.bg от Kmeta.bg
октомври 22, 2021
в COVID-19
Време за четене: ~ 1 мин.
72 0
0
Снимка: Рixabay

Снимка: Рixabay

83
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Извънредно заседание на НЗОК се проведе днес. На него бе решено да се разреши на общопрактикуващите лекари да изписват безплатни лекарства на COVID пациенти. Това влиза в сила от днес. От понеделник ще има готовност да се изписват такива електронни рецепти. Това съобщи заместник-министърът на здравеопазването Александър Златанов.

Досега безплатни лекарства се изписваха само от медиците в COVID зоните.

Другото решение на НЗОК касае преразпределението на средства за болниците, които са разкрили повече от 10% от капацитета за лечение на ковид пациенти. Проф. Петко Салчев, управител на Касата, коментира, че 688 млн. са разпределени на лечебните заведения до края на годината. Подписани са плащания за 190 млн., а 229 млн. е месечната сума, която може да получат. “Именно този остатък, който е за всеки месец, ще бъде преразпределен допълнително, за да може да посрещнат вълната от ковид. 10% от леглата от капацитета на болницата обаче трябва да са за лечение на коронавирус”, уточни управителят на НЗОК.

В момента текат преговори между НЗОК и БЛС, ако има останали средства за извънболничната помощ, ще бъдат разпределени средства и за тях до края на годината.

“Ако се прецени, че има нужда от скенер, съответният специалист може да издаде направление, с което да се направи”, посочи Салчев в отговор на въпрос защо скенерите не са част от пътеката за лечение и профилактика на COVID-19. Средствата ще се разпределят на база реално свършена работа, ще се изисква строг отчет и ясни правила в посока лечение на коронавируса.

Следващия месец сумите, които ще бъдат плащани на първа линия на медиците срещу COVID-19, няма да са 1000 лева, а 1200 лева, стана ясно още от думите на проф. Салчев. “При ниска заболеваемост, парите намаляват. А при висока като сега – таванът се вдига”, уточни зам.-министърът.

 

Тагове: безплатниВодещи новинизаповедковидлекарствалични лекаритоп
Предишна Статия

Бившият регионален министър Николай Нанков стана татко

Следваща Статия

Хората с антитела да се тестват на всеки 3 месеца и да получават още 6 за сертификат

Свързани Статии

Масово деца в Европа се заразяват с хепатит, причината не е ясна
COVID-19

Ковид случаите ще се съобщават веднъж седмично

юни 28, 2024
109
Снимката е илюстративна
COVID-19

От днес влиза в сила нова наредба за ковид

март 15, 2024
309
ТЕЛК в Ловеч не работи заради болни служители 
COVID-19

Скок на заразените с ковид в Гърция, върнаха маските на закрито

януари 4, 2024
133
Единодушно решиха в парламента: ковид вече не е опасна инфекция
COVID-19

Единодушно решиха в парламента: ковид вече не е опасна инфекция

ноември 10, 2023
139
ТЕЛК в Ловеч не работи заради болни служители 
COVID-19

Край на задължителната ковид карантина

ноември 9, 2023
170
ТЕЛК в Ловеч не работи заради болни служители 
COVID-19

Увеличават се ковид случаите в 16 области

октомври 26, 2023
164
Следваща Статия
Кирил Петков

Хората с антитела да се тестват на всеки 3 месеца и да получават още 6 за сертификат

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Amazon връща повече вода на общностите в Индия, отколкото консумира

Amazon връща повече вода на общностите в Индия, отколкото консумира

юни 24, 2026
Вечерни новини: Бюджет 2026 с близо 6% дефицит; Винетките поскъпват с 30%

Вечерни новини: Бюджет 2026 с близо 6% дефицит; Винетките поскъпват с 30%

юни 24, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO