Днес директорът на Центъра по заразни и паразитни болести проф. Тодор Кантарджиев официално бе пенсиониран със заповед на министър Стойчо Кацаров. Мотивите за това ТУК.
Със своето чувство за хумор и експресивност здравният специалист се превърна в един от любимците от Щаба.

А ето и някои от най-запомнящите се думи на проф. Кантарджиев:
“Лимон и сода. След всяко ядене едно резенче лимон, потопено в сода, би имало добър ефект.”

“Българинът обикновено се мобилизира, но много бързо му минава мобилизацията.”
“Между първата и втората игла доста хора се разболяха – нормално е.”
“От една възраст мъжът трябва да приема доматен сок и малко количество водка.”
“Козунаците са много хубаво нещо, ако са пакетирани, ще бъде идеално”.

“Който кашля, който киха, който му тече носа, който го боли гърло, си стои вкъщи.”
“Надявам се времето да е сухо
и горещо, за да се чувства дискомфортно вирусът.”
“Който си пуши, да продължава да си пуши.”
“Тези силни и хубави мъже, ако ги заболи гърлото и вдигнат температура, почват по нощите да се обаждат на познати за прием в болница.”

Снимки: Screenshot/gospodari.com









