Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
сряда, 24 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Над 200 болници приемат пациенти по електронен път

Kmeta.bg от Kmeta.bg
август 1, 2022
в България
Време за четене: ~ 1 мин.
144 2
0
Снимка: Pixabay

Снимка: Pixabay

166
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Над 200 лечебни заведения, сред които най-големите болници, са интегрирали системите си с Националната здравноинформационна система (НЗИС) и имат възможност да регистрират пациенти за лечение с електронни направления за хоспитализация.

Всички лечебни заведения са включени в НЗИС и са задължени да подават по електронен път извършените дейности по хоспитализация, дехоспитализация, проведени лабораторни изследвания, консултации, издаване на епикризи и др. До 1 август 2022 г. болниците са регистрирали близо 3 000 пациенти чрез новата функционалност „е-хоспитализация“.

Общият брой на генерираните електронни направления за хоспитализация към днешна дата е над 48 000. Модулът беше пуснат в експлоатация на 1 юни 2022 г., а от днес НЗИС обхваща и болничната помощ, като по този начин процесите изцяло се дигитализират.

Предимства на електронната хоспитализация

Въвеждането на електронната хоспитализация в лечебните заведения на практика дигитализира целия процес по престоя на пациентите в болниците. Съкращава се значително времето за постъпване в лечебното заведение. Диагностиката, изписването на медикаменти, попълването на епикризи и други услуги също се дигитализират и стават част от електронното медицинско досие на пациента. То е достъпно за всички граждани чрез електронен подпис на интернет портала на НЗИС на адрес https://my.his.bg/login.

Данните показват, че през НЗИС са издадени над 3.7 млн. електронни направления, почти 19 млн. електронни рецепти  и близо 8 млн. електронни прегледа.

В следващите месеци се очаква НЗИС да получи допълнителни функционалности. Предстои надграждане на функциите на електронното медицинско досие при достъп през браузър, както и пускане на мобилно приложение. Очаква се въвеждането на е-пациентски лист, въвеждане на дентални услуги и електронни протоколи за скъпоструващи лекарства.

Тагове: болнициелектроненпътелектроннахоспитализациянаправленияпациентиприемтоп
Предишна Статия

Август е музика в Стара Загора

Следваща Статия

Vivacom пуска Samsung Galaxy A53 5G и Samsung Galaxy A33 5G

Свързани Статии

София въвежда нов модел за инвестиции в градската инфраструктура
България

Учители, лекари и IT специалисти са започнали работа у нас по “Избирам България”

юни 24, 2026
106
DG Art Gallery продължава пътя на Vivacom Art Hall
България

DG Art Gallery продължава пътя на Vivacom Art Hall

юни 24, 2026
109
Подготвихме ли се срещу пожарите в горите през лятото
България

Подготвихме ли се срещу пожарите в горите през лятото

юни 24, 2026
103
Общините с нови предложения за управление на отпадъците от опаковки
България

КЗК отмени поръчката за проектирането на Националната детска болница

юни 23, 2026
103
БАН с три сценария за българската икономика
България

Минималната работна заплата се замразява до 2028 г.

юни 23, 2026
161
Как се променят нуждите към жилището с нашия начин на живот
България

Как се променят нуждите към жилището с нашия начин на живот

юни 23, 2026
105
Следваща Статия
Vivacom пуска Samsung Galaxy A53 5G и Samsung Galaxy A33 5G

Vivacom пуска Samsung Galaxy A53 5G и Samsung Galaxy A33 5G

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Наш учен е сред иноваторите за въвеждането на изкуствен интелект в медицината

ChatGPT, врачките и психотерапията – в кое вярва повече българинът

юни 24, 2026
София въвежда нов модел за инвестиции в градската инфраструктура

Учители, лекари и IT специалисти са започнали работа у нас по “Избирам България”

юни 24, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO