Ученици от отбора ни по биология спечелиха 2 златни, 1 сребърен и един бронзов медал на международната олимпиада по биология, чийто виртуален домакин бе град Лисабон. Всички ученици в отбора си тръгнаха с отличия. Златото отиде в Борислав Стоянов от 125 СУ „Боян Пенев“ и Петър Жотев от СМГ. Със сребърен медал си тръгна Виктор Галин от НПМГ, а с бронз – Любослав Стефатов от ПЧМГ.
Това е на-високият резултат в историята на българското участие в тази олимпиада, която се провежда от 90-те години.
Борислав Стоянов спечели през годината редица престижни отличия и стана ученик на годината на 125 СУ „Боян Пенев“, което традиционно е много силно в областта на математиката и природните науки. Ръководители на отбора са доц. Албена Йорданова (Медицински факултет, СУ), д-р Радослав Александров (БАН, Институт по молекулярна биология), както и доц. Снежана Томова – Гогова (Биологически факултет, СУ).









