Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
вторник, 14 юли, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Новините на деня: Подслушвали политиците до изборите, фирми висят с 10 млрд. лева на НАП

Kmeta.bg от Kmeta.bg
май 21, 2021
в България
Време за четене: ~ 3 мин.
34 0
0
Новините на деня
39
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Всяка вечер KMETA.bg ви представя най-актуалните новини за деня. Ето кои са те за днес, 21 май:

 

Политици са били подслушвани, а в момента в ДАНС се унищожават материалите. Това заяви вицепремиерът и вътрешен министър Бойко Рашков. Сред подслушваните е бил и служебният премиер Стефан Янев. От агенцията за държавна сигурност обявиха, че са започнали проверка по твърденията на Атанас Атанасов от “Демократична България”, че опозиционни политици от “Има такъв народ”, “Демократична България” и “Изправи се! Мутри вън!” са подслушвани и следени от ДАНС и МВР от Нова година до изборите. Подробности – ТУК.

 

Пари, които вместо да отидат за пенсии и здравеопазване, са били отписани и НАП не е успяла да ги събере. Общо сумите, които се дължат, са 9,9 милиарда лева. Най-големият длъжник дължи над 160 млн. лева. Част от тези дългове са на работещи предприятия и те трябва да бъдат събрани”. Това заяви на брифинг министърът на финансите Асен Василев. Какво каза още министър Василев – ТУК.

 

69,9% от българите не одобряват поведението на Слави Трифонов след изборите на 4 април. Това става ясно от проучване на „Галъп Интернешънъл болкан“. Причината явно е, че не беше направен опит за съставяне на правителство. Подробности – ТУК.

 

“БСП за България” се превръща в широка лява коалиция за предстоящия предсрочен вот. Българската социалистическа партия  подписва споразумения с АБВ на Румен Петков, „Движение 21“ на Татяна Дончева и „Нормална България“ на Георги Кадиев. Подробности – ТУК.

 

Националният оперативен щаб не е необходим за управление на кризата, той беше предназначен да дава пресконференции. Това заяви служебният министър на здравеопазването д-р Стойчо Кацаров. По неговите думи НОЩ е бил назначен, за да съобщава лошите новини, тези, които премиерът или здравният министър не искат да съобщят на хората. Какво каза още д-р Кацаров – вижте ТУК.

 

Абитуриентите взимат все по-нестандартни решения при избора на тоалети за дългоочакваната вечер. Рокли в стил „Малката русалка“ и гръцки стил продължават да бъдат хит при зрелостниците. Спортно-елегантни визии се наблюдават при момчетата, a не толкова класически костюми с вратовръзка. Четете още за модните тенденции сред абитуриентите – ТУК.

 

Днес бе последният студен ден за месеца, а от утре се очаква затопляне до 30 градуса. През почивните дни ще бъде подходящо за първи плаж. В неделя точно по обед времето ще е прекрасно, хубаво, топло и слънчево. Хубавото време ще продължи и във вторник, и в сряда. Това съобщи проф. Георги Рачев в своята прогноза. Какво каза още той – ТУК.

 

Рано тази сутрин в МОН бе изтеглен Вариант 1, по който държат изпит зрелостниците, подали заявление да се явят на втората задължителна матура. Над 36 000 зрелостници се явяват на изпита, който започна в 8 часа. Дванадесетокласниците можеха да избират между 13 предмета. По традиция най-желан е изпитът по английски език, на който се явяват близо 12 500 зрелостници. Подробности – ТУК и ТУК.

 

България може да бъде наказана от Еврокомисията заради замърсяването на въздуха, защото общините не са предприели необходимите мерки за чистотата му, въпреки че са им били отпуснати пари за това. Санкцията, която ЕК може да ни наложи е 3156 евро на ден, съобщи служебният министър на околната среда и водите Асен Личев. Още – четете ТУК.

 

Българската представителка на “Евровизия” Виктория се класира за финала на песенния конкурс. Тя изпълни песента си „Growing Up is Getting Old” на втория полуфинал в Ротердам. Виктория се качи на сцената под фаталния номер 13, за да се пребори за участие във финала. БНТ предава шоуто на живо. След класирането на Георгиева, първият ни участник в конкурса „Евровизия“ Орлин Павлов пък сподели, че шансовете на нашата представителка за успех на финала утре са доста големи. Подробности ТУК и ТУК.

 

Тагове: Бойко РашковБСПВодещи новиниизбориМОННАПСлави ТрифоновСтефан Яневтоп
Предишна Статия

Затварят улици в Горна Оряховица заради баловете

Следваща Статия

Връчиха наградите на националната изложба „Лудогорие“

Свързани Статии

Големите регионални различия остават при зрелостния изпит по български
България

Публикуваха първото класиране за прием в 8. клас

юли 14, 2026
122
Електрохолд откри 19-ото издание на лятната си стажантска програма
България

Електрохолд откри 19-ото издание на лятната си стажантска програма

юли 14, 2026
106
Над 1500 пожарникари и доброволци ще бъдат обучени за превенция и овладяване на пожари
България

Над 1500 пожарникари и доброволци ще бъдат обучени за превенция и овладяване на пожари

юли 14, 2026
105
Бургас, Варна, Пловдив и София изпратиха своите предложения за домакинство на Евровизия 2027
България

В битката за “Евровизия” останаха Бургас и София

юли 14, 2026
105
Отвориха завета на Александър Александров
България

Отвориха завета на Александър Александров

юли 13, 2026
146
Жълт код за опасни бури и градушки в почти цяла България
България

Жълт код за интензивни валежи в някои области

юли 13, 2026
124
Следваща Статия
Снимка: Община Ловеч

Връчиха наградите на националната изложба „Лудогорие“

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Вечерни новини: Застрахователи с най-високо доверие в България; Моментна скорост ще се следи с тол камери

Вечерни новини: Застрахователи с най-високо доверие в България; Моментна скорост ще се следи с тол камери

юли 14, 2026
2.8 млрд. евро на терена: Франция и Испания в най-скъпия полуфинал на Мондиал

2.8 млрд. евро на терена: Франция и Испания в най-скъпия полуфинал на Мондиал

юли 14, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO