Новите случаи на ковид у нас отново прехвърлиха прага от 10 хиляди. Положителни са 24% от изследваните над 42 хиляди проби, броят им е точно 10151.
506 пациенти се лекуват в интензивни отделения. Наблюдава се и ръст при починалите – 158 души са загубили битката с вируса. Оздравелите са 5080. Поставени са около 8000 дози от ваксините срещу COVID-19.
Във вторник числата обикновено са по-високи. Това е така заради натрупване на данни от почивните дни.







