След прекъсване на издирването на катастрофиралия изтребител МиГ-29 на 14 юни заради лошото време, продължава събирането на информация и анализирането й от Поста за търсене и спасяване на ВМС, съобщиха от военния флот във Варна. Основната цел е да бъде прецизиран районът на катастрофата. Метеорологичната прогноза за 17 юни е благоприятна и операцията ще продължи от ранните утринни часове, допълниха от ВМС.
В нея ще участват минният ловец “Цибър” и екип и оборудване на фирма “Хидроремонт” ООД. Два катера на флота ще бъдат в готовност да се включат при необходимост.
Ще бъде изследван район с площ 3,5 квадратни километра, за който анализите показват, че има голяма вероятност да е мястото на катастрофата. Основната цел е да бъдат открити части от самолета, което пък ще послужи за откриването на черната му кутия.









