Областният управител на София Стефан Арсов обяви, че започва фактическото приемане на парк „Врана“. По думите му, след изпратените от областната управа разяснения, Столична община е изпълнила изискванията и процедурата може официално да продължи.
Арсов подчерта, че поема ангажимент за опазването и достъпността на парка за всички граждани. „Този красив кът на природата е част от нашето общо наследство и отговорност, която поемаме с грижа и внимание – за днешните и бъдещите поколения“, заяви той.

Припомняме, че в началото на юли Столична община затвори за посетители парка и се отказа да го стопанисва поради високите разходи и факта, че официално той се води към Областната управа и не е бил предотстъпен.
В края на юли пък Министерският съвет одобри допълнителни разходи в размер на 1 365 800 лв. по бюджета на Министерския съвет за 2025 г., съобщиха от пресслужбата на кабинета.
Разходите са за дейности по стопанисване и управление от областния управител на област София на поземлен имот с площ 958 510 кв. м – парк „Врана“.
От публикацията на областния управител Стефан Арсов не става ясно кога паркът отново ще е достъпен за граждани. По-рано беше обявено, че това може да стане до 2-3 месеца.









