Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 11 юли, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Плевен пак е без вода

Кметът иска извинение от управителя на ВиК

Kmeta.bg от Kmeta.bg
декември 5, 2024
в Плевен
Време за четене: ~ 1 мин.
9 1
0
14619 9796013ecaf6a4bcc5ab015a92a116fjpg
11
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

В Плевен назрява напрежение след обявената отмяна на водния режим, тъй като в последните дни ВиК отново спира водоподаването с мотив аварии и ремонти. Стотици сигнали до общината са подадени от плевенчани, които смятат, че режима не е преустановен и се чувстват излъгани. На официалната страница на ВИК са посочени причините и часовете за спирането на водата, но недоволството не спира и в града продължава подписка, която ще се внесе в МС и НС с искането “Да се проектира и осигурят средства за рехабилитация на общинската водопроводна мрежа!”.

На официално запитване на кмета д-р Валентин Христов за неспазване на отменения воден режим, ВИК официално отговаря, че “След падналите валежи в периода 30.11. – 02.12.2024 г., водните количества от водоснабдителна група “Черни Осъм” и шахтовите кладенци от водоснабдителни групи “Биволаре”, “Крушовица” и “Долна Митрополия” са достатъчни за отмяна на режимното водоподаване в Плевен и още 14 селища”. На практика обаче плевенчани са на друго мнение.

“Управителят на „Водоснабдяване и Канализация“ (ВиК) инж. Климент Тодоров трябва да се извини на всички нас, да ни обясни какво се случва с водата – ще има или няма да има, и смятам, че е редно да си подаде оставката, тъй като цяла година не направи нищо за водата на Плевен и не защити интересите на града”, коментира на пресконференция кметът на община Плевен д-р Валентин Христов. Поводът за изявлението му бе това, че в понеделник заедно със служебния министър на околната среда и водите Петър Димитров, в присъствието на управителя на ВиК на пресконференция, той обяви, че в Плевен се отменя режимът на водата.

Д-р Христов показа и писмо, с което е уведомен от управителя на ВиК, че има достатъчно вода и режимът се отменя. “Още на другия ден започнаха да пристигат гневни писма в служебната поща на общината от граждани, които ни информират, че те са все още на режим. Излиза, че ние с министъра сме подведени и сме излъгали гражданите на Плевен, че няма да има вече спиране на водата. Бих искал управителят на ВиК инж. Климент Тодоров да излезе и да обясни дали Плевен ще има воден режим, има ли причина за режима и каква е тя. Към момента при нас няма писмо, че вода няма. Това е измама към всички граждани и е редно да излезе и да обясни какво се случва”, каза кметът.

Областният управител на Плевен Николай Абрашев допълни, че ще направи проверка на създалата се ситуация и защо в Плевен все още има режим. По думите му е некоректно да се подвеждат плевенчани като водата се пуска, а след това се спира. Той подчерта, че още днес ще разпореди като председател на ВиК Асоциацията за област Плевен какво количество вода по дни се подава.

Тагове: ВиКводакметПлевенрежимтоп
Предишна Статия

Подобряване на свързаността и зелени иновации

Следваща Статия

Софийският университет и “Аурубис България” обединяват усилия по пътя към нисковъглеродна икономика

Свързани Статии

STEM център с пет тематични кабинета отвори врати в Плевен
Плевен

STEM център с пет тематични кабинета отвори врати в Плевен

юли 7, 2026
105
Фестивалът за куклено изкуство “Шарено петле” започва в Плевен
Плевен

Фестивалът за куклено изкуство “Шарено петле” започва в Плевен

юни 30, 2026
99
Плевенският маратон ще подкрепи бъдещи лекари
Плевен

Плевенският маратон ще подкрепи бъдещи лекари

април 16, 2026
107
Люси Дяковска на 50: Иска да става кмет на Плевен
Плевен

Люси Дяковска на 50: Иска да става кмет на Плевен

април 3, 2026
118
Влизат в сила новите правила за здравните кабинети в детските градини и училищата
Плевен

Деца от Плевен ще участват на световен фестивал във Вашингтон

март 17, 2026
116
Плевен отбелязва 148 години от Освобождението с тържествена заря-проверка
Плевен

Плевен отбелязва 148 години от Освобождението с тържествена заря-проверка

февруари 25, 2026
116
Следваща Статия
Софийският университет и “Аурубис България” обединяват усилия по пътя към нисковъглеродна икономика

Софийският университет и "Аурубис България" обединяват усилия по пътя към нисковъглеродна икономика

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Вечерни новини: Започна процедурата по свръхдефицит срещу България; Срив на добивната промишленост

Вечерни новини: Започна процедурата по свръхдефицит срещу България; Срив на добивната промишленост

юли 10, 2026
ЕК заплаши Meta с глоба, ако не промени Facebook и Instagram

ЕК заплаши Meta с глоба, ако не промени Facebook и Instagram

юли 10, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO