Има над 30 констатации за нарушения в начина на управление на имуществото на „Български пощи“, показват резултатите от възложения вътрешния одит относно състоянието на имотите на дружеството и начина им на управление. Това съобщи в парламента заместник министър-председателя по ефективно управление Калина Константинова, която отговаря на депутатски въпроси относно състоянието на „Български пощи“, предаде bTV.
По думите ѝ тези резултати „са трагични.
“Като принципал на дружеството инициирах до момента всички възможни проверки, които законът ми позволява. Още в първия месец на стъпването ми в длъжност възложих да бъде направена проверка на състоянието и стопанисването на имотите в „Български пощи“ за последните две години“, обясни Константинова.
След излизане на резултатите от проверката на вътрешен одит е подготвен сигнал към НАП по отношение на това дали държавният бюджет е ощетяван и с колко, както и извършване на проверка относно спазването на данъчното законодателство.
Преди месеци Калина Константинова е сезирала финансовия министър да упражни правомощията си по възлагане на спешна проверка, която Агенция за държавна финансова инспекция (АДФИ) да извърши относно финансовото състояние на дружеството за последните две години.









