Напредва работата по двата проекта за подмяна на уличното осветление в Троян и в 18 села от общината.
По проект „Рехабилитация и модернизация на системи за външно изкуствено осветление” на територията на Троян, селата Орешак и Черни Осъм вече са монтирани около 2700 от общо 3200 осветителя.
Работата по монтирането в двете села е напълно приключила, а оставащите приблизително 500 осветителя предстои да бъдат сложени в града. На терен работят два екипа и се очаква в срок до 10 работни дни обектът да бъде завършен.
“Започват монтажните дейности по втория проект, който ще работи в 16 села, по поставяне на осветителните тела”, обясни кметът Донка Михайлова. Това ще бъде извършвано от минимум два екипа – единият по направлението с. Голяма Желязна – Старо село – Борима – Дълбок дол, а вторият по лъча Шипково – Терзийско – Балабанско – Горно Трапе. Монтажът ще започне в следващите дни.










