Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
петък, 12 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Чакаме по 10 000 руснаци на месец по морето

Kmeta.bg от Kmeta.bg
юни 21, 2021
в Туризъм
Време за четене: ~ 1 мин.
16 0
0
МОРЕ АРАПЯ МАЛЪК ПЛАЖ снКРСВРАКОВ.JPG
19
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

България може да очаква до 10 000 посещения на руски граждани на месец, след като Русия реши да възобнови полетите до редица страни, сред които и нашата. Това каза Румен Драганов, председател на Института за анализи и оценки в туризма, цитиран от bTV.

По думите му първоначално у нас се очаква да пристигнат руски граждани, които имат жилище на българското Черноморие, а след това и организирани пътувания, за които вече има готовност и с възстановяването на чартърните полети се очаква броят на руските посещения да достигне 100 000 за годината. Това обаче ще зависи от пандемичната обстановка в Русия, която в момента е сложна.

Летният сезон у нас продължава да се крепи основно на българските туристи заради свободното в здравно отношение пътуване в страната. Наблюдава се обаче и засилен интерес към родното Черноморие от страна на туристи от страни като Чехия и Румъния. За тази година очакванията са в България да пристигнат 1 400 000 румънски туристи. За сравнение техният брой през 2020 г. е бил 980 000.

Очакванията за другия стратегически пазар за България – Германия, са за до 600 000 посещения в годишен план, като това отново зависи от развитието на пандемичната ситуация и възобновяването на редовните чартърни полети между двете страни.

Прогнозите на Института за анализи и оценки в туризма са за ръст с до 50 на сто спрямо миналата година за броя на посетителите, които ще преминат българската граница през 2021 г. С възстановяването на така наречения индустриализирантуризъм по чартърни програми, който ще започне от средата на юли и ще бъде много силен през август и септември, се очаква да бъде постигнато удвояване на параметрите спрямо миналата година.

Това означава, че тази година ще можем да постигнем около 8,8 милиона посещения при една оптимистична прогноза, което е значителен ръст в сравнение с изминалата година. По думите на председателя на Института за анализи и оценки в туризма, това би била добра стратегическа цел, при положение, че отворим „зелените коридори“ със страните от ЕС, които са ваксинирали по-голяма част от населението си в сравнение с нашата страна.

Тагове: Водещи новинизелени коридорилятомореплажпосещенияпочивкаРумен Драгановруснацитуристичартърни полетиЧерно море
Предишна Статия

Купуваме 6 медицински хеликоптера

Следваща Статия

Консултативен съвет заменя ваксинационния щаб

Свързани Статии

Пампорово открива летния сезон с 360-метров алпийски тролей над вода
Туризъм

Пампорово открива летния сезон с 360-метров алпийски тролей над вода

юни 1, 2026
114
Недостиг на спасители на плажа въпреки високото заплащане
Туризъм

Пълна забрана за тротинетките въведоха в курорта Албена

май 27, 2026
138
Ловеч представи инвестиционния и туристически потенциал на общината в Китай
Туризъм

Ловеч представи инвестиционния и туристически потенциал на общината в Китай

май 25, 2026
107
Правят панорамна площадка на Копитото
Туризъм

Правят панорамна площадка на Копитото

април 23, 2026
116
Водно такси ни свързва с Румъния
Туризъм

Водно такси ни свързва с Румъния

април 14, 2026
117
S&P повиши до “положителна” перспективата пред рейтинга на София
Туризъм

Нов туристически модел измества традиционния масов подход

април 9, 2026
118
Следваща Статия
Консултативен съвет заменя ваксинационния щаб

Консултативен съвет заменя ваксинационния щаб

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Резервоарите в Оклахома са почти празни. Пазарът на петрол стига преломна точка

Резервоарите в Оклахома са почти празни. Пазарът на петрол стига преломна точка

юни 12, 2026
Китай разширява производството на въглища в петрол

Китай разширява производството на въглища в петрол

юни 12, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS