7 април е Световен ден на здравето и професионален празник на всички, които работят в областта на хуманната медицина. Празникът се отбелязва от 1948 г. по инициатива на Световната здравна организация.
В България от 1964 година се отбелязва като Ден на здравния работник, а от 2006 г. е преименуван на професионален празник на работещите в здравеопазването.
Световният ден на здравето е глобална инициатива, която приканва всички – от световните лидери до всеки един отделен човек, да се фокусират върху едно здравно предизвикателство със световна значимост. Акцентирайки върху новопоявяващите се здравни проблеми, Световният ден на здравето дава възможност да се започнат колективни действия за опазване здравето на хората и тяхното благоденствие.
Честит празник на всички здравни работници и нека бъдем по-отговорни към собственото ни здраве и здравето на близките ни!









