
С различни прояви Община град Добрич ще отбележи 100 години от Добричката епопея. Първите събития са предвидени за края на месец август. Това съобщи д-р Емилия Баева, зам.-кмет „Хуманитарни дейности“ пред “Фокус”. На 26, 27 и 28 август Национално дружество „Традиция“ ще направи възстановка на епичните боеве от Добричката епопея. Възстановката ще бъде представена на терена на бившите казарми в Добрич, съобщи д-р Баева.
Тя допълни, че предстои облагородяване на терена. Двата военни лагери – българските и чуждестранни войски, ще бъдат разположени в палатки. Ще бъдат изградени временно интерактивни площадки, където децата ще имат възможност да стрелят с лък, да се промушват под ограда и други такива приключения за тях. Идеята е едновременно с тези занимания да бъде интересно и забавно за малчуганите и в същото време те да получават информация за историческия период, който ще бъде пресъздаден по време на възстановката. Ще има табла със снимков материал за бойните действия преди 100 години.
Самата възстановка на боя ще бъде на 28 август. „Мисля, че ще бъде интересно, с много участници, с коне, просто ще бъде пресъздаден боят. Така че от сега искам да поканим нашите съграждани да не си планират последния уикенд на август излизане от града, защото мисля, че ще бъде интересно. Нещо, което не е правено в нашия град“, каза д-р Баева. Кулминацията на тържествата ще се състои в началото на месец септември – 5, 6 и 7.








