Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
сряда, 24 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

146 фирми се включат в пролетното чистене на София

Kmeta.bg от Kmeta.bg
април 2, 2013
в Столична
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
52a14b7c0c540
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

52a14b7c0c540

146 фирми участват безвъзмездно в пролетното почистване на София. Това каза пред журналисти кметът на София Йорданка Фандъкова по време на отриването на кампанията за пролетно почистване на града, предаде репортер на агенция „Фокус”. То беше дадено в столичния парк „Заимов”, където за час бяха боядисани 13 пейки.

В периода между 2 и 25 април софиянци могат да оставят до кофите за боклук едро-габаритни отпадъци, които ще бъдат извозвани безплатно. След приключването на кампанията на сайта на Столичния инспекторат ще има публикуван график с датите за извозване на едро-габаритни отпадъци. Столичният кмет допълни, че в депо „Надежда” се приемат безвъзмездно такива отпадъци и гражданите могат да се възползват от тази услуга.

Предвижда се бъде изчистено и езерото „Ариана”, обясни пред журналисти директорът на Столичният инспекторат Веска Георгиева. „Металната ограда на парк „Заимов” ще бъде украсена с графити. Стълбовете около Софийския университет ще се боядисват с антиплакатна боя. Ако решат гражданите да премахват по собствена инициатива храсти и клони, е необходимо да имат разрешение от районния кмет. „Процедурата е кратка, особено в рамките на пролетното почистване. Ако е необходимо съдействие, хората да могат да разчитат на помощ от Столичния инспекторат”, обясни Георгиева.

Кампанията по почистване ще е състои от 2 до 25 април. В рамките на тези три седмици ще бъдат предприети мерки за изчистване на междублокови пространства, паркове, градини, ще бъдат премахнати нововъзникнали незаконни сметища на територията на София. Това става ясно от информацията на Столичната община.

„Нерегламентираните сметища в София стават по-малко, но все още са много. Миналата година Столичният инспекторат е идентифицирал 189 такива сметища, а тази година – 139. Насочваме техника на 146 фирми, които се отзоваха и участват доброволно и безвъзмездно в кампанията”, каза Фандъкова.

Предишна Статия

Електорални нагласи по MBMD: ГЕРБ расте, БСП пада

Следваща Статия

Община Кюстендил дава земя на нуждаещи се

Свързани Статии

Ще приключи ли 20-годишната агония с плана за управление на Борисовата градина
Столична

Ще приключи ли 20-годишната агония с плана за управление на Борисовата градина

юни 24, 2026
106
Строеж на небостъргач на “Черни връх” няма да бъде допуснат
Столична

Строеж на небостъргач на “Черни връх” няма да бъде допуснат

юни 22, 2026
111
Лято с учене чрез игри: безплатна академия за ученици от 1. до 12. клас в София
Столична

Лято с учене чрез игри: безплатна академия за ученици от 1. до 12. клас в София

юни 21, 2026
108
Ново пространство за игри, спорт и отдих: Правят парк в “Младост 1” (снимки)
Столична

Ново пространство за игри, спорт и отдих: Правят парк в “Младост 1” (снимки)

юни 18, 2026
114
Игри, забавления и спорт за деца в парковете на София
Столична

Игри, забавления и спорт за деца в парковете на София

юни 16, 2026
108
Пускат метрото през “Подуяне” през юли
Столична

Пуснаха предсрочно метростанциите “Театрална” и “Хаджи Димитър”

юни 15, 2026
113
Следваща Статия
Община Кюстендил дава земя на нуждаещи се

Община Кюстендил дава земя на нуждаещи се

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Amazon връща повече вода на общностите в Индия, отколкото консумира

Amazon връща повече вода на общностите в Индия, отколкото консумира

юни 24, 2026
Вечерни новини: Бюджет 2026 с близо 6% дефицит; Винетките поскъпват с 30%

Вечерни новини: Бюджет 2026 с близо 6% дефицит; Винетките поскъпват с 30%

юни 24, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO