Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
сряда, 24 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

17 000 коли по-малко на ден след новите метростанции

Kmeta.bg от Kmeta.bg
юни 24, 2021
в Столична
Време за четене: ~ 1 мин.
28 1
0
Очаква се трафикът в столицата да се облекчи

Снимка: Архив

33
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

След изграждането на последните 9 метростанции от третата линия на софийското метро автомобилният трафик ще намалее с над 17 000 автомобила дневно. Това каза заместник-министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Нели Андреева при откриването на конференция „Стратегическа инфраструктура и инвестиции 2021“.

По думите ѝ проектът е включен в Плана за възстановяване и устойчивост и има подкрепата на Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията. Очакваните допълнителни ползи от проекта са за 26 млн. превозени пътници годишно и намаляване на вредните емисии с над 7 000 т. на година.

„Концепцията на Европейската комисия за прилагане на т.нар. Зелена сделка, налага сериозни мерки за ефективно използване на ресурсите и намаляване на замърсяването. България споделя европейската амбиция и перспектива за стимулиране на устойчивите видове транспорт и полага усилия за ускорено развитие на железопътния сектор“, посочи зам.-министър Андреева.

„През последните години бяха реализирани множество проекти в жп сектора, в резултат на което са модернизирани над 500 км жп линии, изграден е интермодален терминал до гр. Пловдив, рехабилитирани са редица гарови комплекси, а в момента е в ход доставката на нови локомотиви“, заяви Нели Андреева и допълни ,че приоритетите за новия програмен период отново са свързани с реализирането на мащабна програма от железопътни проекти.

Инвестициите в пътната безопасност, предвидени в Плана за възстановяване и устойчивост, са свързани с интегриране на нискоемисионни или нулевоемисионни превозни средства на градския транспорт, изграждане на електрически зарядни станции за превозни средства на градския транспорт и инфраструктурни мерки за безопасна градска мобилност, насочени към по-уязвимите участници в движението – пешеходци и велосипедисти“, коментира още Нели Андреева.

Тагове: Водещи новиниколиметроНели АндреевапътнициСофиятоптрафик
Предишна Статия

Индийският щам ще доминира в Гърция до два месеца

Следваща Статия

Враца се похвали с първите чисто нови тролейбуси

Свързани Статии

Ще приключи ли 20-годишната агония с плана за управление на Борисовата градина
Столична

Ще приключи ли 20-годишната агония с плана за управление на Борисовата градина

юни 24, 2026
106
Строеж на небостъргач на “Черни връх” няма да бъде допуснат
Столична

Строеж на небостъргач на “Черни връх” няма да бъде допуснат

юни 22, 2026
111
Лято с учене чрез игри: безплатна академия за ученици от 1. до 12. клас в София
Столична

Лято с учене чрез игри: безплатна академия за ученици от 1. до 12. клас в София

юни 21, 2026
108
Ново пространство за игри, спорт и отдих: Правят парк в “Младост 1” (снимки)
Столична

Ново пространство за игри, спорт и отдих: Правят парк в “Младост 1” (снимки)

юни 18, 2026
114
Игри, забавления и спорт за деца в парковете на София
Столична

Игри, забавления и спорт за деца в парковете на София

юни 16, 2026
108
Пускат метрото през “Подуяне” през юли
Столична

Пуснаха предсрочно метростанциите “Театрална” и “Хаджи Димитър”

юни 15, 2026
113
Следваща Статия
Новите тролейбуси вече са във Враца.

Враца се похвали с първите чисто нови тролейбуси

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Amazon връща повече вода на общностите в Индия, отколкото консумира

Amazon връща повече вода на общностите в Индия, отколкото консумира

юни 24, 2026
Вечерни новини: Бюджет 2026 с близо 6% дефицит; Винетките поскъпват с 30%

Вечерни новини: Бюджет 2026 с близо 6% дефицит; Винетките поскъпват с 30%

юни 24, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • COREJIO