Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
понеделник, 12 май, 2025
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • Кмет на годината 2024
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • Кмет на годината 2024
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

2 лв. за синя и зелена зона в Бургас

От април променят таксите за почасово паркиране

Kmeta.bg от Kmeta.bg
февруари 25, 2025
в Бургас
Време за четене: ~ 1 мин.
9 1
0
480498836 931280605832078 7697397744189057640 n
11
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

От април таксата за почасово паркиране на колите в синя и зелена зона в Бургас поскъпва от 1,30 на 2 лева. Увеличението беше гласувано на Общинска сесия днес. С 32 гласа “за” и 13 “против” предложението на общинската администрация беше прието. В мотивите си общината обяснява увеличението на цената като опит да се намали трафикът и ограничи паркирането в централна градска част.

Най-активни в изказванията си по предложението за новата по-висока такса за двете зони бяха общинските съветници от ГЕРБ, ПП-ДБ, “Възраждане”, “Средна европейска класа” и БСП. С изключение на представителите на управляващото мнозинство от ГЕРБ, всички останали бяха против. Красимир Калудов от ПП, Мариян Иванов от “Възраждане” и Явор Костов от БСП се обединиха в коментарите си около тезата, че цената не решава проблема, а повишението й е самоцел.

Защо не е направен анализ как ще ограничи паркирането новата по-висока цена, обясни зам.-кметът по финансите Станимир Апостолов, като посочи, че през 2010 г., когато е въведена синята зона, автомобилите в града са били 174 000, а сега вече са 235 000. Той уточни, че общината работи и по други мерки за регулиране на трафика като изграждане на многоетажни паркинги и въвеждане на почасово паркиране с ограничаване на времето на престои.

Промяната в цената за почасово паркиране в синята и зелената зона ще стане 2 лева само година след като Общинският съвет промени цената от 1 лев на 1,30 лева. С промените се предлага и поскъпването на редица други такси, свързани с паркирането като уикенд пакета става 40 лв., а картата за паркинг автомати вече ще е 100 лв. за 100 часа. Без промяна остава обаче стикерът за годишен абонамент за живеещите в двете платени зони за паркиране – 60 лева за един, и 120 лв. за втори автомобил.

Председателят на общинската комисия по транспорт Ева Михалева обясни пред БНР как ще се реши проблемът с паркирането не само в платените зони, но и в целия град: “Етажни и подземни паркинги, това се опитваме отдавна да направим и каним инвеститори. Това е решението, това е и една дългосрочна инвестиция, която постоянно ще генерира приходи. Каним всички частни инвеститори да помислят в тази посока. Това е нещо, което трябва да се случи в Бургас”.

Тагове: Бургасзелена зонапаркиранесиня зонатуристи
Предишна Статия

Училището в Несебър вече има многофункционален физкултурен салон (снимки)

Следваща Статия

В Самоков махат опасни дървета

Свързани Статии

Зелена зона в Бургас от май
Бургас

Зелена зона в Бургас от май

април 30, 2025
123
Бургазлии са световните шампиони по правене на пица
Бургас

Бургазлии са световните шампиони по правене на пица

април 14, 2025
113
ploshtad atsirekovotgore
Бургас

Синята зона в Бургас поскъпва

февруари 11, 2025
152
Бургас подкрепя стартиращи предприятия
Бургас

Бургас подкрепя стартиращи предприятия

август 21, 2024
119
Бургас ще финансира стартиращи предприятия
Бургас

Бургас ще финансира стартиращи предприятия

юли 31, 2024
105
Проект: Синя зона в София и в неделя, трансформация на булеварди
Бургас

Поскъпва паркирането в Бургас

юли 30, 2024
114
Следваща Статия
В Самоков махат опасни дървета

В Самоков махат опасни дървета

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

За какво харчите най-много през пролетта?

Реклама

Последни новини

Неделно училище по вероучение отваря врати в Самоков

Неделно училище по вероучение отваря врати в Самоков

май 11, 2025
Новините от седмицата: Българският имотен пазар e „пералня“ за пари; Промишлеността потъва

Новините от седмицата: Българският имотен пазар e „пералня“ за пари; Промишлеността потъва

май 11, 2025

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2025 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2024
  • TOP JOBS