Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
неделя, 14 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

33 хил. лв. събраха за Голямата базилика в Плиска

Kmeta.bg от Kmeta.bg
октомври 1, 2016
в Шумен
Време за четене: ~ 1 мин.
8 0
0
bazilika 1
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

bazilika

33 067 лв. за реставрацията на Голямата базилика в Плиска бяха събрани на благотворителен търг на ценни предмети, проведен вчера в хотел „Шумен“. Това съобщи инициаторът на събитието депутатът Ралица Тодорова. От Благотворителния търг се събраха общо 12 120 лв. Най-скъпо продаденият предмет бе икона, дарена от проф. Божидар Димитров – “Свети Тервел Цар Български”, закупена от сем. Кипрови за 3 500 лв.

От предметите, дарени от популярни лица, сред най-любопитните бе стъклено цвете от о. Мурано, дарено от актьора Владо Карамазов, което бе закупено от г-н Димитър Александров и подарено на неговата съпруга срещу 1 500 лв. На вечерята присъстваха лично олимпийският, световен и европейски шампион по вдигане на тежести, треньор на националния отбор на България – Иван Иванов и двукратния световен шампион по муай тай Християн Тотев, които поздравиха гостите и връчиха своите предмети на спечелилите ги в търга.

От поставената в залата урна за дарения, комисия в състав нотариусите Калоян Янакиев, Мариела Стаменова и Тонка Славова изброиха сумата от 13 347 лв. В нея влизат сумите от кувертите за вечерта, както и парите от директната продажба на дискове и книга, предоставени от Кичка Бодурова и картички от стария Шумен, предоставени от студио “Трима”.

Към тези две суми бяха прибавени 600 лв., дарени по банкова сметка от Рока България, 3 000 лв., дарени от Шуменски университет “Епископ Константин Преславски” и 4 000 лв., дарени от “Алкомет” АД. Така общата сума достигна 33 067 лв. По време на търга г-н Младен Станев обяви, че заедно с проф. Овчаров даряват за реставрацията на Голямата базилика 500 кв.м бял мрамор. В аванс фирма “Алкомет” АД обяви, че от средствата в социалната си програма за 2017 г. ще дари  40 000 лв. за реставрация на Голямата базилика в Плиска.

На вечерята присъстваха над 270 души, сред които депутати, областни управители, кметове на общини и населени места, общински съветници, представители на бизнеса, общественици, лекари, юристи, учители и преподаватели, артисти и хора на изкуството, журналисти.

Специален гост на събитието бе проф. Божидар Димитров, който изрази своята благодарност към всички и надеждата, че с примера от Шумен, от където е убеден, че стартира новото българско Възраждане, мисията по възвръщането на величието на Голямата базилика ще бъде успешно осъществена.

Водещи на вечерта бяха Христина Димитрова и Николай Недеков, а за доброто настроение на гостите се погрижиха Асен Масларски и Милица Божинова, както и група “Диана Експрес”, които също подкрепиха инициативата.

Предишна Статия

Вежди Рашидов: “Кмет на годината” поощрява добрите градоначалници

Следваща Статия

Ремонтират шести блок на АЕЦ преди зимата

Свързани Статии

Шумен изрисува още 9 спирки
Шумен

Шумен изрисува още 9 спирки

май 18, 2026
152
Скача цената на паяка в София
Шумен

Шумен няма да вдига цените за паркиране

октомври 27, 2025
107
Шумен открива паметник на Александър Батенберг
Шумен

Шумен открива паметник на Александър Батенберг

август 22, 2025
140
Шумен поставя нови подземни контейнери за боклук
Шумен

Шумен поставя нови подземни контейнери за боклук

август 19, 2025
122
Шумен получи 3,4 млн. лв. за изграждането на градския басейн
Шумен

Шумен получи 3,4 млн. лв. за изграждането на градския басейн

юни 4, 2025
125
Шумен с нови камери за видеонаблюдение
Шумен

Шумен с нови камери за видеонаблюдение

май 14, 2025
126
Следваща Статия
Ремонтират шести блок на АЕЦ преди зимата

Ремонтират шести блок на АЕЦ преди зимата

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Новините от седмицата: ТЕЦ „Марица изток 2“ и мините излизат от БЕХ; Веригите обещаха 15% поевтиняване

Новините от седмицата: ТЕЦ „Марица изток 2“ и мините излизат от БЕХ; Веригите обещаха 15% поевтиняване

юни 14, 2026
Кои световни забележителности не си заслужават парите?

Кои световни забележителности не си заслужават парите?

юни 14, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS