23-годишен младеж е задържан от столичната полиция за грабеж, извършен в ж.к. „Младост“, съобщават от СДВР.
Сигналът в Седмо РУ подала майката на 14-годишно момче – в късните следобедни часове на 1 април в ж.к. „Младост“, синът ѝ бил нападнат от непознати, един от които му нанесъл побой и отнел дребна сума пари. В рамките на образуваното по случая досъдебно производство били предприети оперативно-издирвателни действия. В резултат е установен и задържан извършителят на деянието – 23-годишен от Мездра. Той е привлечен като обвиняем за престъпление по чл. 198 от НК и му е наложена мярка “задържане под стража“ а срок до 72 часа.









