
Община Велико Търново подпомогна кампания за възстановяване на паркова зона в старинния квартал „Варуша” в града на Асеневци. Тя бе подета от доброволци и деца, живеещи в старата част на Велико Търново. С подкрепата на кмета Даниел Панов за начинанието вече са осигурени пясък, тротоарни плочи, камъни и цимент.
Инициатори на акцията за почистване облагородяване на пространството в квартала е на младите търновци Калоян Пейчев и Стоян Стефанов. Младежите бързо намериха съмишленици – всеки ден те получават помощ от десетки деца. Освен стария парк Калоян и Стоян ремонтираха и боядисаха беседка в квартала.
”Смятам, че за две седмици паркът ще бъде готов. Материалите са ни нужни, за да направим подпорна стена. С плочите мястото ще изглежда много добре”, заяви инициаторът Калоян Пейчев. През януари младият мъж и неговият съратник Стоян
Стефанов бяха наградени от Даниел Панов с грамоти за гражданска съвест и обществена дейност. Тогава двамата доброволци запретнаха ръкави и се включиха в снегопочистването на труднодостъпни райони.
Общината ще осигури и разсад, за да може парковата зона да бъде озеленена с храстовидна растителност. Изпратени бяха също камион и общински работници, които да помогнат на младите хора да натоварят и транспортират събраните боклуци.
Още новини от Велико Търново и региона четете ТУК.








