
Министърът на труда и социалната политика Ивайло Калфин освободи от длъжност служител, изразил недопустимо отношение към майките на деца с увреждания. Това е Светослав Славчев – гл. експерт в звено „Сигурност на информацията и подготовка за отбрана“ в МТСП, съобщават от пресцентъра на ведомството.
В социалните мрежи се завъртя видео запис, на който служителят в министерството на Калфин нарича организатора на вчерашния протест на майките на деца с увреждания „куха лейка”. Видеото показва грубото отношение на служителя към протестиращите. Той им обяснил, че протест не се прави в сряда заради Министерския съвет и блицконтрола в парламента.
„Ще предадеш на тоя, дето ви организира протеста, че е кух като градинска лейка”, са думите на служителя, които са записани на видеото.
„Има процедура, която ще бъде задействана. Подобно отношение няма да допусна”, категоричен е министърът.
„Извинявам се действително от сърце. Това е абсолютно ненормално и не е поведение, което ще допусна в министерството”, каза Калфин. Министърът поясни, че не се е срещнал с майките, защото в сряда по закон трябвало да бъде в парламента и на заседанието на Министерския съвет.









