Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 13 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Смолян подарява гайда на всяко дете, което иска да свири

Kmeta.bg от Kmeta.bg
юни 30, 2016
в Интервю
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
5f2b6f33 4abf 25e8 4
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

5f2b6f33 4abf 25e8

 Николай Мелемов е роден на 10 юни 1963 година в село Полковник Серафимово. Завършва ХЗВИ в Харков, Украйна и ВИПОНД – Национална сигурност. През 1999 година става управител на фирма за производство на козметични продукти. През 2006 година се включва в проекта ГЕРБ и е сред създателите на Сдружение ГЕРБ в област Смолян. През 2007 година става общински съветник и председател на групата на общинските съветници от партията. През 2009 година е издигнат за народен представител и става депутат. В Народното събрание е член на комисиите по земеделие и гори и икономическа политика, енергетика и туризъм. От 2011 година е кмет на община Смолян.

Най-големият фолклорен събор “Рожен” ще се проведе на 15-17 юли и по този повод кметът на община Смолян разказва пред Kmeta.bg най-интересните подробности около събитието.

– Г-н Мелемов, какво струва като усилия и време на общината организацията на мащабен събор като „Рожен“?

– Много усилия, много мобилизация от страна на цялата община. Културната част е изцяло наша задача. Участват много състави – между 300 и 400, а това е свързано с много комуникация, много покани. Сцените също ги уреждаме ние, така че това е наистина много мащабен за организиране форум. Организацията е много тежко мероприятие. През 2006 година, когато също е имало издание на събора, Министерството на културата е дало 350 хил лв. Сега от там няма финансиране и общината се справя със собствени средства в рамките на 30-40 хил. лв. Показателно е, че въпреки трудностите се случва съборът.

– Кога започва подготовката за събора? Колко време е необходимо, за да се реализира?

– Започваме подготовката началото на годината. Около половин година работим, за да се случи съборът. Започваме с кореспонденция, записване, комуникация с участници.

– Възможно ли е съборът в Рожен да бъде ежегодно събитие?

– Все още не знаем дали може да се случва всяка година. Плюсовете винаги са повече, но не може да обещаем да се превърне в ежегоден. Това не е просто събитие, то е много повече. Ако има интерес, нека да се реализира ежегодно. Ако няма не срещнем голям интерес, ще разредим изданията му. Засега тенденцията върви точно така – има интерес. Веднъж в годината не е прекалено често, но в същото време става празник на българщината. Продадоха се над 1000 знамена. При това гостите на събора са най-вече млади хора. В най-горещите дни на годината е по-трудно възрастните да издържат на условията.

– Какви са новостите тази година във фестивала?

– Обърнахме внимание, че има голям интерес от страна на децата да се научат да свирят на гайда, но много семейства нямат финансовата възможност да осигурят инструмент. Затова тази година решихме община Смолян да подари гайда на желаещите деца, за да развиваме традициите в младото поколение.

Предишна Статия

Библиотеката във Враца предлага забавно лято за малките си читатели

Следваща Статия

Смолян подарява гайда на всяко дете, което иска да свири

Свързани Статии

Мария Пиргова
Интервю

Доц. Пиргова: Интригата е на кого Радев ще даде третия мандат

август 18, 2021
185
С новия пътен възел трафикът ще се облекчи.
Бургас

Пътният възел на Пристанище Бургас – Запад ще намали нивата на шум и вредни емисии

август 2, 2021
1.3k
Социлогът Живко Георгиев даде своята оценка.
Интервю

Край с ГЕРБ в този вид, в който го познаваме

юли 6, 2021
840
Кметът на Перник: Организацията по издирването на Сашко беше невероятна
Гледна точка

БСП се превърна в еднолична фирма

април 9, 2021
186
Митко Павлов: Без интернет и социалки вирусът щеше да мине просто отстрани
Интервю

Митко Павлов: Без интернет и социалки вирусът щеше да мине просто отстрани

април 1, 2021
120
Две трети от законите се внасят от депутати, а те не спазват правилата
Интервю

Две трети от законите се внасят от депутати, а те не спазват правилата

март 29, 2021
107
Следваща Статия
Ето как изглежда най-новата метростанция в София

Ето как изглежда най-новата метростанция в София

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

Най-добрите и най-лошите летища в Европа

юни 13, 2026
Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

Къде в Европа е най-лесно да работим от вкъщи?

юни 13, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS