Вече една година светът живее под знака на COVID -19. Пандемията промени не само ежедневието ни, но ни накара да преосмислим и ценностите си. Заразата изправи пред изпитание милиарди хора по света, нанесе щети на редица бизнеси, но също така успя да остави отпечатък и в света на изкуството.
Доказателство за това е един творец, който вече една година чрез своите рисунки, успява по оригинален начин да покаже света в условията на Ковид и да изкаже благодарност към всички хора, които ежедневно се борят на първа линия за живота и здравето на болните.
Това е 39-годишният ирански художник Алиреза Пакдел. Той създава илюстрации, които отразяват настоящата ситуация в света. Творбите му улавят суровата реалност и показват какъв е животът на медици, полицаи, пожарникари в условия на пандемия.
Пакдел майсторски подчертава силата на солидарността, съпричастността и грижата един към друг. Героите му са представени в реални и в сюрреалистични ситуации, които ясно илюстрират света, в който днес живеем.
![]()
Сред сюжетите му са група лекари, които държат стрелките на часовника, за да спрат времето и да изчакат ваксината; лекар и медицинска сестра, които се опитват да прекъснат веригата на коронавируса, оковала ръцете на пациента; лекар, рисуващ небе и красива природа на тавана на болничната стая, за да може болният да забрави поне за малко, че е на легло… и много други.
Ето галерията, която сме подбрали за вас:
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()









