Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
четвъртък, 11 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Проф. Стоянова: “Моята професия, моето бъдеще” е възможност за изява на студентите

Kmeta.bg от Kmeta.bg
август 21, 2020
в Интервю
Време за четене: ~ 1 мин.
11 0
0
. Стоянова
12
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Проф. Цветана Стоянова е заместник-ректор по институционално и бизнес сътрудничество и студентски политики в УНСС. Директор е на Научноизследователски център за добри управленски практики.

– Проф. Стоянова, студенти разработват проекти по зададени от 9 големи компании теми в кампанията "Моята професия, моето бъдеще". Кои са плюсовете за университетите и за младите кадри от такава инициатива?

– Считам, че тази инициатива има много плюсове. На първо място всеки студент, който участва в нея, има възможност да покаже качествата си като разработи конкретен практически проект, зададен от 9 от най-големите компании у нас. Така от една страна, бизнесът може да оцени знанията, уменията и възможностите на студентите, а от друга страна, те могат да бъдат припознати от най-подходящия за тях работодател. Освен това практиката ми показва, че младите хора имат много креативни и иновативни идеи за разрешаване на конкретни задачи и проблемни ситуации. Това може да им бъде полезно при формулиране на проекта, очакван от конкретните работодатели.

 – Защо подкрепяте кампанията на KMETA.bg "Моята професия, моето бъдеще"?

– Кампанията „Моята професия, моето бъдеще“ дава възможност на всички инициативни, знаещи и можещи студенти да представят своята гледна точка по зададения проблем и да търсят нови решения за развитието на 9-те компании, участващи тази година в конкурса на КМЕТА.bg. С тази инициатива се дава възможност да се свържат младите специалисти, които завършват своето висше образование, с компании от родния бизнес, които традиционно изпитват недостиг на професионалисти и търсят квалифицирани служители. Т.е. има положителен ефект върху всички участници, защото предоставя възможност за изява, която е изключително важна и мотивираща за всеки млад човек, намиращ се в началото на своя кариерен път. Стимулира творческия потенциал на младите хора и им показва, че техните идеи и предложения ще намерят практическа реализация.

– Трябва ли да има по-тясна връзка между университетите, подготвяните от тях кадри и бизнеса? В каква посока?

– Връзката между университетите и бизнеса може да се подобри чрез по-тясно сътрудничество между тях, каквато е политиката на УНСС. Нашето партньорство с бизнеса има различни форми – стажантски и стипендиантски програми за студенти с отличен успех, участие на представители на бизнеса в изготвянето на учебни програми, включване на представителите на водещи компании като лектори, провеждане на кариерни форуми и т.н. Друг начин е активното използване на възможностите за обмен на студенти и преподаватели в ЕС, което ние правим както чрез множеството споразумения, които имаме по програмата „Еразъм+“, така и чрез проекта за Европейско обединение в мрежа от университети – Engage.eu, който спечелихме наскоро и който освен УНСС включва и  водещи университети като Университета Манхайм, Университета ЛУИС в Рим, Норвежкото бизнес училище в Берген, Тилбургския университет, Университет Тулуза 1 Капитол и Виенския икономически университет.

 

 

Предишна Статия

Отец Ромил от Айтос е в неизвестност, откриха колата му

Следваща Статия

Leuven commits to fair and sustainable use of information and communication technologies

Свързани Статии

Мария Пиргова
Интервю

Доц. Пиргова: Интригата е на кого Радев ще даде третия мандат

август 18, 2021
185
С новия пътен възел трафикът ще се облекчи.
Бургас

Пътният възел на Пристанище Бургас – Запад ще намали нивата на шум и вредни емисии

август 2, 2021
1.3k
Социлогът Живко Георгиев даде своята оценка.
Интервю

Край с ГЕРБ в този вид, в който го познаваме

юли 6, 2021
840
Кметът на Перник: Организацията по издирването на Сашко беше невероятна
Гледна точка

БСП се превърна в еднолична фирма

април 9, 2021
186
Митко Павлов: Без интернет и социалки вирусът щеше да мине просто отстрани
Интервю

Митко Павлов: Без интернет и социалки вирусът щеше да мине просто отстрани

април 1, 2021
120
Две трети от законите се внасят от депутати, а те не спазват правилата
Интервю

Две трети от законите се внасят от депутати, а те не спазват правилата

март 29, 2021
107
Следваща Статия
Leuven commits to fair and sustainable use of information and communication technologies

Leuven commits to fair and sustainable use of information and communication technologies

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Компаниите с „господстващо положение“ ще бъдат публично излагани

Компаниите с „господстващо положение“ ще бъдат публично излагани

юни 11, 2026
Кои са най-добрите финансови директори за 2025 г.?

Кои са най-добрите финансови директори за 2025 г.?

юни 11, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS