
Тийнейджъри станаха управници за 1 ден, съобщи областният управител на Монтана Ивайло Петров. Ученици от природо-математическата гимназия и професионалната гимназия по архитектура и строителство седнаха на местата на губернатора и заместниците му, на директорите на дирекции и участваха в заседание на областния съвет за развитие.
Петима тийнейджъри от финансово-стопанската гимназия в Монтана станаха данъчни шефове и експерти. Те подписваха договори и сертификати в офиса на НАП в града, а в късния следобед дадоха отчет за свършеното.
В Бойчиновци имаха и нов кмет за един ден. 12-то класничката Теодора Йорданова от спортното училище в Монтана зае мястото на градоначалника Светлин Сретениев. Съученичката и Десислава Николова стана секретар на общината. И двете момичета са от Бойчиновци, но пътуват всеки ден за училище в Монтана.
Работата беше много интересна, научихме нови неща за управлението. Отвътре то изглежда различно, споделиха управниците за 1 ден.
Инициативата е част от националната кампания на фондация „Джуниър Ачийвмънт” – „Мениджър за един ден”, обясни Ивайло Петров.








