Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
петък, 12 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Балкански фест събира майстори на грила и Валя Балканска

Kmeta .bg от Kmeta .bg
септември 29, 2016
в Благоевград
Време за четене: ~ 1 мин.
7 1
0
fest5
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

fest6

Уникално четиридневно преживяване очаква десетки хиляди жители и гости на Благоевград, в рамките на един от най-мащабните балкански фестивали „Благоевград мези“. В сърцето на областния център на Пиринско ще пристигнат музикални звезди от България и съседни държави.

Всички присъстващи на празника ще могат да чуят магическия глас на Валя Балканска, ще пеят с Бобан Здарвкович, както и ще пригласят на популярни хип-хоп звезди като Спенс, СкандаУ, Cream, Скилър, играта и Лео и др. В програмата са включени и утвърдени музикални и танцови състави от Благоевград. Сред тях са емблемата на областния център Ансамбъл „Пирин“, Биг – Бенд – Благоевград, Камерна опера и детски фолклорни ансамбли.

„Искам да благодаря на участниците и организаторите за бързата стиковка между тях. Вярвам, че Благоевград ще се представи достойно. Ние очакваме фестивала с нетърпение, в Благоевград. По идея на кмета д-р Атанас Камбитов отдавна мислим за реализиране на Балкански фестивал. Сигурни сме, че ще имаме 4 дни, изпълнени с много положителни емоции“, коментира заместник-кметът по култура и хуманитарни дейсности Христина Шопова.

В Благоевград са и най-добрите майстори на грила от Гърция, Сърбия, Македония, Румъния и България. Томболи, състезания по надяждане с кебапчета, образователни и спортни игри и концерти са само част от изненадите, които предстоят в рамките на Балканския фестивал, който стартира днес в Благоевград. Официалното му откриване е тази вечер от 19:30 часа. Събитието, обединяващо балканските народи в Благоевград, ще продължи до 2 октомври.

В рамките на четири дни, в Благоевград ще бъдат раздадени над 2000 награди, включително таблети. Активните участници в програмата всяка вечер ще печелят и по кашон вино, предвидени са и още много предметни награди. Организатори на събитието са Румънеца и Енчев, които определят фестивала като един от най-успешните проекти в България.

„Идеята за Балканския фестивал се роди през септември миналата година и се превърна в едно най-мащабните събития в България. Ние го наричаме „Най-мащабният Балкански безплатен фестивал”. Само за 2016 година в рамките на месец и половина събрахме над 300 000 посетители. Използвам възможността да благодаря специално на кмета д-р Атанас Камбитов и на г-жа Шопова, на Биг Бенд – Благоевград, Ансамбъл „Пирин“, както и на всички културни институти в Благоевград, които ще се включат в програмата. Фестивалът е изключително различен във всеки един град. Различни са участниците, специалните идеи, с благотворителните каузи, с кулинарните участници. Програмата на фестивала се опитва да забавлява хора от различни възрастови групи“, коментира Георги Енчев.

Фестивалът е целодневен и ще стартира от 10:00 часа сутрин и ще продължава до късно вечер . Всеки ден от 11:00 до 17:00 часа ще има безплатна програма за децата, различни игри, състезания, спортни занимания. Ще бъде обособена и арт работилница, където децата ще се състезават с есенни рисунки, ще има час на пиратите, в рамките на който малчуганите ще търсят скрити съкровища.

fest7

„Най-хубавото на фестивала е, че той се опитва да провокира децата към нещо добро, да забавлява родителите им, да забавлява и младежите. Опитваме се да сме политематични и като музика, и като атракции.“, коментира още Георги Енчев. Всеки ден от 13:00 часа ще се провежда турнир по белот. От 15:00 часа ще има турнир по табла. В програмата са заложени и танцови обучения. Всеки ден между 18:00 часа ще има поредица от четири концерта, които ще представят творците на Благоевград.

В неделя /2 октомври/, ще бъдат изиграни и два изключително интересни футболни двубоя. В 16:00 часа, кметът на Благоевград д-р Атанас Камбитов и отборът на Община Благоевград ще се изправят срещу „Отборът на сърцето“, в състав Румънеца и Енчев, Лео, Играта, СакнадУ, Skiller, Ice Cream и Дичо. Час преди това ще има футболна среща между БГ звездите и футболни звезди от Благоевград.

Цялата програма на фестивала „Благоевград Мези“ е разделена на балкански принцип. Първият ден ще бъде българска вечер. В нея ще вземат участие Валя Балканска и Ансамбъл „Родопи“, ще има шоу с гайди. В събота сръбската легенда Бобан Здравкович ще гостува на Благоевград, заедно с неговото участие, жителите и гостите на Благоевград ще чуят изпълнения на Йорданис Агапитос. В неделя Благоевград ще бъде хип-хп сцена, на която ще излязат Румънеца и Енчев, Лео, Играта, Сакнаду, Skiller, Ice Cream и благоевградския шоумен Боби Ваклинов.

Предишна Статия

България ще е домакин на международна олимпиада по астрономия

Следваща Статия

Димитровградски творец получи „Златен медал на френския ренесанс”

Свързани Статии

Благоевград привлече 82 млн. евро. инвестиции за 2025 г.
Благоевград

Благоевград привлече 82 млн. евро. инвестиции за 2025 г.

май 15, 2026
114
Мадан вече с финансова помощ за новородени
Благоевград

Десетки семейства с репродуктивни проблеми от Благоевград с финансова подкрепа от общината

май 10, 2026
109
Благоевград въвежда разделно събиране на биоотпадъци в училища
Благоевград

Благоевград въвежда разделно събиране на биоотпадъци в училища

януари 26, 2026
111
Поставят поетапно контейнери за биоразградими отпадъци в Благоевград
Благоевград

Поставят поетапно контейнери за биоразградими отпадъци в Благоевград

януари 6, 2026
110
Продължават вторичните трусове в Западна Турция
Благоевград

Земетресение разтърси Благоевградско

ноември 17, 2025
112
Обновяват Драматичен театър „Никола Вапцаров“ в Благоевград
Благоевград

Обновяват Драматичен театър „Никола Вапцаров“ в Благоевград

август 25, 2025
119
Следваща Статия
Димитровградски творец получи „Златен медал на френския ренесанс”

Димитровградски творец получи „Златен медал на френския ренесанс”

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Екстремните горещини причиняват 3400 допълнителни смъртни случая на ден в Индия

Екстремните горещини причиняват 3400 допълнителни смъртни случая на ден в Индия

юни 12, 2026
Търговията с акциите на SpaceX стартира с 11% скок

Търговията с акциите на SpaceX стартира с 11% скок

юни 12, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS