
Ноември е един от най-подходящите месеци за посещаване на културни събития, а ниските цени на билетите доълнително стимулират желаещите.
Ето кои са 5-те места, които може да посетите, без да похарчите нито лев:
1. „Нощта на театрите“ ще се проведе на 21 ноември в 15 български града. Още по-хубавото е, че голяма част от представленията ще са с вход свободен. „Нощта на театрите“ в София започва в 10.00 часа сутринта и завършва в полунощ.
2. Ако някога Индия те е впечатлявала или вдъхновявала, на 14 ноември би могъл да отпразнуваш индийския празник Дивали с деня на индийската култура в България. Събитието ще се проведе в аулата на Софийския университет, а програмата включва йога, рисуване с къна и индийски танци. Входът е свободен.
Ако пък Китай за теб е не по-малко интересен от Индия, би могъл да посетиш и лекциите за китайската икономика и право и за традиционната медицина в института „Конфуций“.
3. През ноември всички кинолюбители очакват фестивала „Киномания“, но освен него ще се проведат и още 3 кино събития, които си заслужават вниманието – фестивалът на екранизациите Cinelibri и студентският филмов фестивал „Ранно пиле“, както и „Седмицата на корейското кино“, които са с вход свободен.

4. По случай деня на будителите голяма част от регионалните библиотеки обявиха безплатно записване, а в София ЧитАлнЯта пред Народния театър ще подарява безплатна членска карта на всеки ученик до края на месеца.
5. Всеки втори четвъртък от месеца входът е свободен в „Квадрат 500″, Национална Художествена галерия, Крипта към Храм-паметник „Св. Александър Невски“ и Музеят на социалистическото изкуство. Всеки четвъртък пък вратите на Музея на историята на София, Софийската градска художествена галерия и Некропола при базиликата „Света София“ са широко отворени.
Снимките към статията са от проекта „Етюдите на София“ и ще бъдат част от фотографска изложба, която ще може да бъде видяна след 14 ноември в кино „Влайкова“ (също с вход свободен, разбира се!).
Източник: GoGuide.bg






