Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
петък, 12 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Бизнес и местна власт в Приморско се обединиха за безопасен сезон

Kmeta .bg от Kmeta .bg
май 26, 2017
в Приморско
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
sreshta 013
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Дни преди официалното откриване на летния сезон представители на туристическия бизнес и местната власт и държавните институции в Приморско се събраха на работна среща. Тема в разговора бяха мерките, които ще се предприемат за спокойното и безпроблемно протичане на предстоящия летен сезон в курортите Приморско и Китен.

Срещата започна с представяне на иновативното мобилно приложение „I Love Bulgaria”, което ще рекламира тракийското светилище Беглик Таш. Всеки посетител ще може да си закупи на място карта с QR код, чрез който от смарт телефон светилището ще се вижда 3D. Освен това приложението ще включва дикторски глас, който разказва историята на обекта на няколко различни езика.

По време на кръглата маса кметът на община Приморско д-р Димитър Германов разясни мерките за осигуряване безопасността на почиващите. Сред тях са онлайн видеонаблюдение, което щв бъде пуснато от средата на юни. 15 камери, разположени на ключови места, ще се грижат за сигурността на туристите през лятото. От полицията призоваха собствениците на заведения да поставят камери, които да наблюдават обектите и отвън.

Поставен беше и въпросът за шума, с който някои развлекателни обекти нарушават спокойствието на летуващите. Контролните органи бяха категорични, че при неспазване на правилата ще бъдат предприети всички необходими законови мерки. От Общината разясниха и гласуваните промени в Наредбата за обществения ред, в която се забранява рекламата чрез автомобили с монтирани високоговорители.

На срещата стана ясно, че тази година хотелиерите ще могат да подават декларации за туристическия данък по електронен път. За целта служителите на „Местни данъци и такси“ ще предоставят индивидуално име и парола, с които хотелиерите ще влизат в системата за подаване на съответния документ.

Обсъдено беше и предложението собствениците на хотели и къщи за гости да монтират в обектите си информационни табели с часовете, в които плажовете са охраняеми, както и забраната за пускане на летящи фенери.  

Предишна Статия

5-годишен тръгва на поход до Околчица

Следваща Статия

Научна конференция “ТechCo 2017” се проведе в Ловеч

Свързани Статии

Приморско прави рибарско пристанище за 55 млн. лева
Приморско

Приморско прави рибарско пристанище за 55 млн. лева

август 19, 2025
179
man 428392 640
Приморско

Рекордьор! Пиян шофьор в Приморско превъртя дрегера, бил е и напушен

май 27, 2022
368
Тежка катастрофа със загинал край Приморско, кола се заби в трактор
Приморско

Тежка катастрофа със загинал край Приморско, кола се заби в трактор

март 28, 2022
718
Честит рожден ден на кмета на Приморско д-р Димитър Германов!
Приморско

Честит рожден ден на кмета на Приморско д-р Димитър Германов!

март 22, 2022
503
Снимката е илюстративна
Приморско

Арестуваха шофьор на снегорин, карал пиян край Приморско

януари 24, 2022
434
Снимка: Pixabay
Приморско

Все още не е намерено изчезналото в морето край Китен дете

септември 10, 2021
482
Следваща Статия
Научна конференция “ТechCo 2017” се проведе в Ловеч

Научна конференция "ТechCo 2017" се проведе в Ловеч

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Вечерни новини: От кой застраховател в България сте най-доволни?; След години на спад фалитите тръгват нагоре

Вечерни новини: От кой застраховател в България сте най-доволни?; След години на спад фалитите тръгват нагоре

юни 12, 2026
Facebook и Messenger се сринахa – включително в България

Facebook и Messenger се сринахa – включително в България

юни 12, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS