Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
неделя, 7 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Близо 40 ретро автомобила превземат Русе

Kmeta.bg от Kmeta.bg
май 10, 2016
в Русе
Време за четене: ~ 1 мин.
7 0
0
57786714 ca67 2682
8
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

57786714 ca67 2682

За втора поредна година Русе ще бъде домакин на Парад на ретро автомобили. Събитието се провежда под патронажа на кмета Пламен Стоилов и се организира от фондация „Русе – град на свободния дух“ в рамките на Уикенд туризъм.

Участие в тазгодишното издание до момента са заявили 35 автомобили и мотоциклети от Русе, Варна, Бургас, София, Павликени, Габрово, Велико Търново, Шумен, Разград, Кубрат. Автомобилите, които ще могат да се видят на парада са от почти всички по- известни западни марки. Сред тях има Мерцедес, Опел, БМВ, Рено и Фолксваген.

НА 12 май ще се включат и атрактивни возила като ВАЗ, Москвич, Трабант, Вартбург и др.

Според утвърдените правила на Международната федерация за старинни автомобили, в подобен тип прояви могат да участват самоходни коли от всички видове на повече от 20 години. Регистрираните за участие ретро возила са създадени в периода между 1906 -1986 година.

Програмата предвижда сборният пункт на участниците да е паркинга на магазин „Кауфланд” в кв. „Дружба”. В часовете между 11:30 ч. и 12 часа автомобилите ще дефилират по централните улици на Русе. След това те ще се установят на Общинския паркинг до сградата на НАП в града, където от 13 часа официално ще бъде даден старт на събитието. Любителите на класическите возила ще имат възможност да разгледат и да се снимат с уникалните коли.

Победителите ще бъдат определени от пет членно жури, в което ще влязат експерти в областта на автомобилизма от Русе.

За доброто настроение на участниците и гостите ще се погрижат Габриела Йорданова, която е едно от „Лицата на Русе“ и таланти от студио за поп и джаз пеене „Икономов”. Ще имаме възможност да се насладим и на танцовото изпълнение на Клуб „Танго“-София. Водещ на проявата ще бъде актрисата Ралица Константинова.

По време на тазгодишния Парад на ретро автомобили в Русе ще се осъществи среща на миналото и бъдещето в автомобилизма, благодарение на специалното участие на Русенския университет „Ангел Кънчев”. Те ще представят автомобилите на бъдещето.

Това са пощенския екологичен автомобил, задвижван от електричество и електромобила, с който отборът на Русенския университет ще представи България в състезанието „Шел еко маратон“ в Лондон, Англия през тази година. Акцент в програмата ще е и кампанията „Русе – Европейски град на спорта 2016”

По повод предстоящото събитие Община Русе и Общинска фондация „Русе – град на свободния дух” отправят молба към жителите на Русе временно да преустановят паркирането на автомобилите си в Общинския паркинг до сградата на НАП от 18:00 ч. на 13 май до 18:00 часа на 14 май 2016 г.

Генерален спонсор на проявата е „Монтюпе” ЕООД. Парадът се реализира и с подкрепата на Община Русе, ОП „Русе арт”, СЗ „КООРС”, ОП „Комунални дейности”, ОДМВР – Русе и фирмите „Автосервиз АБ Карс”,”Хоби кар”, Рекламна къща „Братя Пасеви” ООД, „Кауфланд”-Русе.

 

Предишна Статия

Бой и стрелба до столично училище

Следваща Статия

Сливница пази паметта на 196 военни

Свързани Статии

Над 140 тротинетки са иззети за две години в Русе
Русе

Над 140 тротинетки са иззети за две години в Русе

юни 7, 2026
108
Открита сцена до скейтпарка в Русе събира български и чуждестранни алтернативни музиканти
Русе

Открита сцена до скейтпарка в Русе събира български и чуждестранни алтернативни музиканти

юни 6, 2026
106
Русе продължава безплатната подкрепа за родители
Русе

Русе продължава безплатната подкрепа за родители

май 10, 2026
107
Велопоход от Русе до Гюргево почете паметта на героите от Априлското въстание
Русе

Велопоход от Русе до Гюргево почете паметта на героите от Априлското въстание

май 2, 2026
109
35 години от масовия протест за чист въздух в Русе
Русе

Подменят безплатно отоплителни уреди в Русе

април 22, 2026
138
Празникът на торта “Гараш” в два дни
Русе

Празникът на торта “Гараш” в два дни

април 17, 2026
113
Следваща Статия
Сливница пази паметта на 196 военни

Сливница пази паметта на 196 военни

Вашият коментар Отказ

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Седмични новини: България в процедура по свръхдефицит; Инфлацията скочи до 7%

Седмични новини: България в процедура по свръхдефицит; Инфлацията скочи до 7%

юни 7, 2026
Къде в Европа се чака най-дълго за преглед при лекар?

Къде в Европа се чака най-дълго за преглед при лекар?

юни 7, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS