Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
събота, 6 юни, 2026
  • Вход
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Всички новини
Kmeta.bg
  • Гледна точка
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Кмет на годината 2025
Няма резултат
Виж всички резултати
Kmeta.bg
Няма резултат
Виж всички резултати
Всички новини

Бойко Борисов: Работим за чист въздух и чиста вода

Kmeta.bg от Kmeta.bg
декември 20, 2020
в Пазарджик
Време за четене: ~ 1 мин.
8 0
0
03 6
9
СПОДЕЛЯНИЯ
Сподели във Facebook

Докато другите само говорят, ние работим целенасочено за изграждането на пречиствателни станции и депа, така че да има възможност за пречистване на водата и по-малко мръсен въздух, което е важно и за здравето на хората.

Това заяви министър-председателят Бойко Борисов в Пазарджик, където посети новата инсталация за компостиране и предварително третиране на биоразградими отпадъци на стойност 19 млн. лв. Съоръжението ще обслужва 170 000 граждани от общо 7 общини (Пазарджик, Батак, Белово, Брацигово, Пещера, Лесичово и Септември). Благодарение на новата инсталанция количеството депонирани отпадъци ще се намали със 70 000 тона годишно.  

„Тези, които много говорят, да се върнат назад и да видят какво са направили за 50 години и да сравнят с направеното от нас за няколко години", посочи премиерът Борисов и изтъкна, че капацитеът на депото в Пазарджик е бил запълнен още през 1986 година. Кметът на общината Тодор Попов отбеляза, че старото депо вече е рекултивирано. Ще се разшири и помпената станция, което е важно за пречистването на водите. Попов посочи, че това са тежки проекти и благодари за подкрепата на държавата. Кметът на общината заяви още, че до края на годината започва изграждането на западния околовръстен път, който е важен за извеждането на трафика. Започва също рехабилитирането на две изключително натоварен пътни отсечки – Батак-Пазарджик и Пазарджик-Звъничево. Тодор Попов благодари на правителството и за подкрепата по отношение на ремонта на старата и строежа на новата спортна зала.

Министърът на околната среда и водите Емил Димитров, който също беше в Пазарджик с премиера Борисов, съобщи, че догодина земеделските производители в Пазарджишко ще получат 100% от необходимата им вода при 75% тази година заради сушата. Това ще стане като се рехабилитира канал "Алеко", който  се захранва от реките Марица и Тополница през селата Звъничево и Юнаците. Чрез него ще се захранват с вода производителите на ориз от региона. Министърът обяви също, че ще се осигури водоснабдяване на земеделците от системата Попово, като ще се изградят два сондажа, които да осигуряват питейно-битовото водоснабдяване на град Антоново, а язовир "Ястребино", който има обем от 62 млн. куб. м.  ще остане само за земеделците.

Предишна Статия

Видин вече няма да плаща санкции за стари гуми

Следваща Статия

Жилища и тройни заплати за медиците в критичните райони

Свързани Статии

Пазарджик със зелен проект за 2 млн. евро
Пазарджик

Пазарджик със зелен проект за 2 млн. евро

май 14, 2026
113
Пазарджик с мерки срещу нощните гонки и автомобилните събирания
Пазарджик

В парка на Пазарджик ще бъде обособена “Алея на творците”

декември 6, 2025
109
Плащането на местни данъци по електронен път минава в министерство на е-управлението
Пазарджик

Пазарджик планира драстичен скок на местните данъци и такси

ноември 15, 2025
118
Нов скандал за нов облик в Пазарджик: 36 чужди фирми подадоха документи на ръка за час и на едно гише
Пазарджик

Нов скандал за нов облик в Пазарджик: 36 чужди фирми подадоха документи на ръка за час и на едно гише

ноември 11, 2025
147
Държавният сектор увеличава доминацията си на пазара на труд в малките общини
Пазарджик

Правят комисия за жалби и сигнали в Пазарджик

ноември 10, 2025
113
Зелен патрул ще следи за чистотата в Ямбол
Пазарджик

Подменят контейнерите за битови отпадъци в Пазарджик

септември 13, 2025
108
Следваща Статия
Жилища и тройни заплати за медиците в критичните райони

Жилища и тройни заплати за медиците в критичните райони

Реклама

Кое е най-голямото предизвикателство пред новата власт?

Реклама

Последни новини

Вечерни новини: „Твърда“ процедура по свръхдефицит; Санкция за Kaufland

Вечерни новини: „Твърда“ процедура по свръхдефицит; Санкция за Kaufland

юни 5, 2026
Пазаруването през април: Оборотите на магазините поеха надолу

Пазаруването през април: Оборотите на магазините поеха надолу

юни 5, 2026

Страници

  • Всички новини
  • Реклама
  • Контакти
  • Условия за ползване
  • Защита на личните данни
Кмета БГ

Кmeta.bg е национална медия, която отразява всичко актуално от деня такова, каквото е – истинско и достоверно. Тук няма да попаднете на фалшиви новини. Ние сме и тези, които обръщат особено внимание на общините и акцентират на случващото се в тях. Чрез специална карта на сайта всеки потребител може да избере областта, която го интересува и да добие актуална информация.

Част от групата на:

Economic.bg- Икономика и бизнес

© 2026 Всички права запазени! Изграждане и Дигитален маркетинг благодарение на MasterWeb LTD.

Добре дошъл отново!

или

Влезте в профила си по-долу

Забравена парола?

Изтеглете паролата си

Моля, въведете потребителското си име или имейл адреса си, за да зададете отново паролата си.

Вход

Add New Playlist

  • Всички новини
  • Образование от A до #
  • SMART
  • е-услуги
  • Гледна точка
  • Кмет на годината 2025
  • TOP JOBS