
Министърът на младежта и спорта Красен Кралев стартира управлението с покана от БОК, съобщиха от ведомството. Той е потвърдил присъствието си на заседанието на Изпълнителното бюро утре. На него олимпийският комитет ще отчета представянето на българската олимпийска делегация на II Младежки олимпийски игри в Нанджинг 2014.
Поканата към Кралев е добър знак за съвместната му работа с БОК и изработването на нов закон за спорта и решаването на сериозните проблеми за излизане от кризата, коментираха от министерството. Според запознати това е знак, че БОК може да има още едно заместник.
Членовете на Изпълнителното бюро на БОК ще бъдат запознати и с дискутираните теми на състоялата се наскоро Генерална асамблея на Асоциацията на националните олимпийски комитети (АНОК).







