
С дружни усилия, с повече пари от приходните агенции, с помощта на армията огромна част от преградното съоръжение на българо-турската граница е изградено. До два месеца ще имаме 136 км. изградени на местата, където достъпът е най-лесен.
Това каза пред журналисти в Малко Търново министър-председателят Бойко Борисов, след проверката на оградното съоръжение на българо-турската граница. Премиерът бе придружен от народния представител Валери Симеонов; вицепремиера и министър на вътрешните работи Румяна Бъчварова; министъра на отбраната Николай Ненчев; Сара Райли, зам.-посланик на Великобритания в България. Премиерът уточни, че общо дарените джипове от Великобритания са 40, като по думите му те са свалени от английската армия и ще бъдат от полза на българските граничари.

“Оценяваме жеста и подкрепата. Надявам се и граничарите да са доволни, защото наистина ще са им от полза високопроходимите автомобили. Неведнъж съм казвал, че България пази границите на ЕС изключително успешно и това получава силен отзвук в Европа”, посочи Борисов.

Той благодари също на президента Ердоган и на турската държава, че полагат усилия да няма натиск върху оградата на границата ни.
„Подписаният договор с Турция за реадмисия е един изключителен успех на правителството на мнозинството. Днес отивам в Турция и не мога да не благодаря на президента Ердоган и на турската държава, че полагат усилия да нямаме натиск върху тази ограда и че само с нас подписаха споразумение за реадмисия“, поясни Бойко Борисов
Валери Симеонов добави, че оградата изглежда сигурна и изолира Европа от останали свят. „Доволни сме”, уточни Симеонов.








