Българската икономика просперира. Ще са нужни нови пътища за нарастващия износ. Това обяви премиерът Бойко Борисов в Костинброд, където „Кока-Кола Хеленик Ботълинг Къмпани“ представи новата си производствена линия в завода си. По думите му новата инвестиция е показателна за тезата му. Борисов отбеляза, че след няколко дни предстои откриването в България на най-голямата складова база на Балканите и че предстои изграждането на нов път от индустриална зона Божурище.
Правителството ще отпусне финансова помощ за изграждане на инфраструктура до завода в размер на 1.78 млн. лв.
"Асфалтът не се яде, но чрез него се правят заводи и се получават заплати", заяви Борисов в отговор на критиките на БСП.
Инвестицията на „Кока-Кола Хеленик Ботълинг Къмпани“ в Костинброд е за 40 млн. лв., а по думите на изпълнителния директор Юрг Буркхалтер това ще е най-модерната и ефективна линия в Европа. Новата мощност ще използва над 600 тона рециклирана PET пластмаса, съобщи economic.bg.
„Новата линия е с 25% по-бърза и с 20% по-енергоефективна от досегашните. Благодарение на нея Кока-Кола ще започне да изнася продукция от България към Сърбия, Румъния и Гърция“, обяви Буркхалтер.
Компанията също така планира да изгради нов водопровод до завода, който ще захранва с вода и околните домакинства. След като бъде завършен, той ще бъде дарен на Столичната община.
Снимка: Красимир Свраков, Kmeta.bg








